Kroměřížská nemocnice zve na adventní jarmark, rozsvícení vánočního stromu a prohlídku kaple

12. 12. 2018

Adventní jarmark nabídne ve čtvrtek 13. prosince 2018 vánoční výrobky pacientů a zdravotníků Oddělení ošetřovatelské péče Kroměřížské nemocnice. Od 9 do 16 hodin bude možné oddělení navštívit v rámci Dne otevřených dveří. Součástí programu bude také prohlídka nově vybudované nemocniční kaple. Od 16 hodin potom proběhne ve venkovním areálu nemocnice rozsvícení vánočního stromu, které koledami doprovodí studenti kroměřížské konzervatoře.

"Na jarmark se oddělení připravuje už od léta. Návštěvníci budou moci vybírat z tradičních adventních věnců a také z keramických či papírových dekorací k výzdobě stromečku nebo vánočního svátečního stolu. Chybět nebude ani drobné občerstvení. Výtěžek akce je určen na zpříjemnění prostředí pro naše pacienty," uvedla Alena Brančíková, vrchní sestra Oddělení ošetřovatelské péče Kroměřížské nemocnice.

Kroměřížská nemocnice v letošním roce vybudovala přímo v prostorách oddělení nemocniční kapli za přispění Římskokatolické farnosti svatého Mořice v Kroměříži a Zlínského kraje. Na Mikuláše byla slavnostně vysvěcena. Veřejnost si může kapli prohlédnout právě při příležitosti konání dne otevřených dveří a adventního jarmarku. Podobný prostor je dnes už běžnou součástí většiny zdravotnických zařízení a slouží jak pacientům, tak i návštěvníkům nemocnice a rovněž nemocničnímu personálu. Je symbolické, že se podařilo zahájit provoz kaple právě v adventním čase.

 

rozsveceni-stromu-jarmark.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.