Krizový štáb Zlínského kraje poprvé jednal videokonferenčně

  20.11.2020
Krizový štáb Zlínského kraje poprvé jednal videokonferenčně

ZLÍN – Historicky poprvé prostřednictvím videokonference jednal ve čtvrtek 19. listopadu zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Svolal jej hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Díky tomu se mohli do diskuze zapojit i všichni ředitelé našich čtyř krajských nemocnic, se kterými jsme probírali aktuální situaci v jejich zařízeních. Tu můžeme hodnotit jako stabilizovanou, začínají se snižovat počty pacientů jak na standardních, tak na intenzivních lůžkách. Trend je tedy pozitivní, situace však i nadále zůstává vážná a je potřeba, abychom byli obezřetní. Děkuji proto všem občanům, kteří jsou zodpovědní a dodržují nastavená protiepidemická opatření,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Tématem, o kterém byla také řeč, byl plánovaný návrat žáků a studentů do škol. Zejména pak to, zda návrat studentů 4. ročníků středních zdravotnických škol, kteří aktuálně na základě pracovních příkazů vypomáhají v nemocnicích, nezpůsobí nemocnicím problém se zajišťováním potřebné péče. Jak ujistil předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje Radomír Maráček, pro nemocnice to žádnou výraznější komplikaci představovat nebude. Radomír Maráček společně s ředitelkou Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Evou Sedláčkovou dále potvrdil, že se podařilo zprovoznit třetí mobilní tým provádějící odběry vzorků na testování a čekací doba na testování osob je tak nyní maximálně 48 hodin.

Krizový štáb se zabýval také sociální oblastí, kde proběhlo testování antigenními testy u klientů a pracovníků vybraných sociálních služeb. K 18. listopadu byly testy provedeny u 1 864 zaměstnanců sociálních služeb, z nichž bylo 27 testů pozitivních, a u 2 297 klientů, z nichž bylo pozitivních 67 testů. Výsledky musejí být ještě ověřeny testem PCR.

„Klienti pobytových sociálních zařízení, zvláště pak senioři, patří k nejohroženějším skupinám a jejich ochraně je tak potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Vyzval jsem proto kolegy z krizového štábu, abychom se společně zamysleli nad tím, jakými dalšími opatřeními nebo kroky k tomu můžeme ještě více přispět,“ uzavřel hejtman Radim Holiš.

20. 11. 2020

Další informace:
Jan Vandík
Oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 195, 731 555 203
jan.vandik@kr-zlinsky.cz   

kriz1.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap