Krajští zastupitelé podpořili výkup pozemků pro Novou krajskou Baťovu nemocnici

  5.11.2018
Krajští zastupitelé podpořili výkup pozemků pro Novou krajskou Baťovu nemocnici

Zlín - Jednatřiceti hlasy podpořili krajští zastupitelé výkup pozemků v lokalitě Malenovice, ve které je navržená výstavba Nové krajské Baťovy nemocnice. Zlínský kraj tak má od zastupitelů mandát jednat se všemi 49 majiteli pozemků o nákupu bezmála 180 tisíc metrů čtverečních za stanovenou cenu 1650 korun za metr čtvereční. Současně krajští zastupitelé zřídili Výbor pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice, jehož členy budou zastupitelé za jednotlivé politické strany. Zastupitelé také pověřili Radu Zlínského kraje přípravou kompletního investičního záměru, jehož součástí bude nejen konkrétní rozložení jednotlivých budov, jak bude vypadat příprava soutěže, ale také z jakých zdrojů bude nová nemocnice financována. „Pokud při dalším hlasování, které by mělo být zhruba v březnu či dubnu 2019, zastupitelé podpoří výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice, tak první pacienty nová nemocnice přivítá již za šest let,“ sdělil hejtman Jiří Čunek s tím, že samotná výstavba, včetně přístrojového vybavení vyjde na 7,4 miliardy korun včetně daně oproti rekonstrukci současného areálu KNTB, jehož obnova by trvala 12 let a stála by 9,7 miliard korun včetně daně.

„Okamžitě znovu oslovíme všechny vlastníky pozemků a předložíme jim kupní smlouvy, které budou pro všechny stejné, s tím, že za metr čtvereční všem vyplatíme 1650 korun. Výkup pozemků bychom chtěli mít hotov do poloviny prosince, tak aby všichni vlastníci, kteří nám pozemky na výkup Nové krajské Baťovy nemocnice prodají, mohli mít peníze ještě do Vánoc,“ informoval hejtman Čunek s tím, že výkup je prvním krokem k výstavbě nové nemocnice, po které volají nejen pacienti, ale i lékaři a zdravotníci.

Názor primářů KNTB na výstavbu nové nemocnice prezentoval zastupitelům náměstek léčebné péče a primář Novorozeneckého oddělení MUDr. Jozef Macko: „Současné umístění KNTB nedává prostor pro vybudování nemocnice 21. století. Všichni mí kolegové se kloní ke stavbě nové nemocnice, protože se domnívají, že ve stávajících prostorách i v těch zrekonstruovaných by už místo pro moderní medicínu dvacátého prvního století nebylo.“

„V rámci projednávání Nové krajské Baťovy nemocnice byl také architektem představen prvotní návrh urbanisticko-objemové koncepce řešeného území, který zobrazuje umístění nové nemocnice v dotčené lokalitě, včetně technické infrastruktury, jako jsou parkovací domy, či mateřská škola pro děti zaměstnanců,“ doplnil Martin Šamaj, člen přípravného výboru Nové krajské Baťovy nemocnice. Zároveň byla představena také kompletní dopravní infrastruktura, nově budované zastávky MHD nebo umístění heliportu, s nímž se počítá v prostoru mezi novou nemocnicí a současným obchodním centrem.

5. 11. 2018

Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.