Krajští záchranáři převzali třináct nových sanitek

8.3.2018
Krajští záchranáři převzali třináct nových sanitek

ZLÍNSKÝ KRAJ – Třináct nových sanitních vozů převzala dnes slavnostně Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Pořídil je pro ni Zlínský kraj, který je jejím zřizovatelem. Využil při tom evropské peníze z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).Celková hodnota nových sanitních vozidel je téměř 45 milionů korun, přičemž 90 % této částky bylo hrazeno z IROP. Představeny byly rovněž nové výukové modely sloužící ke zvýšení odbornosti záchranářů za téměř 8 milionů korun. Také ty byly z 90 % hrazeny z IROP.

„Je to nepochybně krok tím správným směrem, co se týká modernizace vozového parku zdravotnických záchranářů. Věřím, že se našim záchranářům bude se zbrusu novou technikou dobře pracovat, a zejména že poslouží ke kvalitnímu poskytování neodkladné zdravotnické péče těm, kteří ji nejvíce potřebují," uvedl při slavnostním předání vozidel Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje.

Mezi novými vozy je osm sanitních vozidel typu C, která nahradí své zastaralé předchůdce, dále čtyři vozidla určená do těžkého terénu a jedno vozidlo pro přepravu nadměrných pacientů a pacientů s virulentními nákazami. Vozidla mají náhon na všechna čtyři kola, automatickou převodovku a výkon přes 200 koní.

„Již podruhé se nám jako jediné záchranné službě v České republice podařilo získat takovouto dodávku nových vozů. Rád bych proto poděkoval Radě Zlínského kraje za poskytnutou podporu, stejně jako pracovníkům krajského úřadu, konkrétně odboru dotačních programů. Bez jejich pomoci bychom nedokázali tento nákup úspěšně realizovat. Rovněž děkuji dodavateli za dodržení termínu dodání nových vozů i za jejich kvalitu," řekl dnes Josef Valenta, ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Zpracoval: Jan Vandík (s využitím podkladů Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje)

8. 3. 2018

Adéla Kousalová
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

-mg-0939-foto-jiri-balat.jpg
-mg-0947-foto-jiri-balat.jpg
-mg-0950-foto-jiri-balat.jpg
-mg-0951-foto-jiri-balat.jpg
-mg-0970-foto-jiri-balat.jpg
-mg-0979-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1001-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1018-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1030-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1038-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1061-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1074-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1081-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1104-foto-jiri-balat.jpg
-mg-1121-foto-jiri-balat.jpg

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.