Krajští radní schválili přidělení 22,5 milionu na aktivity v oblasti mládeže a sportu

9.3.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení celkem 22,5 milionu korun na konkrétní aktivity a akce v oblasti mládeže a sportu schválili na svém pondělním jednání radní Zlínského kraje.

„Z této částky je 17,5 milionu určeno na podporu mládežnického sportu, téměř 3 miliony na podporu sportu v obcích do dvou tisíc obyvatel a 2 miliony na jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu,“ řekl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Z dotačního programu Činnost a rozvoj mládežnického sportu radní podpořili celkem 132 subjektů, část z těchto dotací však musí ještě v dubnu schválit také krajské zastupitelstvo. Peníze od kraje získají například Lezecký klub Vertikon Zlín, Bruslařský klub Uherský Brod, Lukostřelba Kroměříž nebo SKI KLUB Valašské Meziříčí.

Mezi 104 podpořenými jednorázovými projekty v oblasti mládeže a sportu jsou Mezinárodní turnaj hokejových univerzitních týmů v Brumově-Bylnici, Bikemaraton Drásal Holešov, Sportovní hry seniorů Zlínského kraje ve Zlíně nebo Rožnovská olympiáda dětí a mládeže. „Podpořeny byly projekty, které se konají v první polovině letošního roku. O podporu projektů konaných v druhé polovině roku bude možno si zažádat od 18. května do 10. června,“ upřesnil Tomáš Duda, vedoucí oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů krajského úřadu.

V rámci podpory sportu v obcích do dvou tisíc obyvatel radní schválili přidělení dotací celkem 102 subjektům. Jsou mezi nimi Fotbalová akademie AJAX z Bezměrova, Sportování mládeže v Pravčicích, Klub biatlonu Halenkovice nebo Stolní tenis Bílovice.

Zpracoval: Jan Vandík

9. 3. 2020