Krajští radní podpořili vytvoření datové platformy zaměstnanosti v regionu

11.1.2017
Krajští radní podpořili vytvoření datové platformy zaměstnanosti v regionu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní vyjádřili podporu realizaci projektu Krajské hospodářské komory „Datová platforma zaměstnanosti Zlínského kraje".

Nositelem projektu je Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, která tímto usiluje o vybudování datové co nejkomplexnější platformy týkající se trhu práce v regionu. Krajská hospodářská komora v souvislosti s rozběhem aktivit tzv. Paktu zaměstnanosti připravuje konkrétní projekty do výzev Operačního programu Zaměstnanost, na jejichž přípravu byla v roce 2016 z rozpočtu Zlínského kraje poskytnuta dotace v celkové výši 600 tisíc korun.

Datová platformu zaměstnanosti by měla pomoci vytvořit efektivní systém sběru, analyzování a využití dat týkajících se pracovních příležitostí (i ve vazbě na regionální školství). Krajská hospodářská komora projekt připravuje ve spolupráci se společností TREXIMA, spol. s r.o., aby mohl být předložen do výzvy Podpora inovačního prostředí v rámci Operačního programu Zaměstnanost, a tudíž usilovat o evropské dotace.

„Podpis deklarace, kterým projevujeme zájem na realizaci tohoto projektu, neznamená žádné finanční závazky Zlínského kraje," sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zlínský kraj deklarací vyjadřuje svůj zájem využívat především tyto výstupy:

- Zmapování rozsahu a forem spolupráce středních a vyšších odborných škol a zaměstnavatelů
- Hodnocení připravenosti absolventů středních, vyšších odborných a vysokých škol pro trh práce
- Mapování přechodů žáků na trh práce, na jinou školu, nebo zařazení do evidence Úřadu práce
- Vývoj počtu žáků a studentů studujících ve Zlínském kraji přírodovědné a technické obory
- Identifikace top 30 profesí s nejvyšší mírou uplatnitelnosti ve Zlínském kraji
- Infrastruktura Zlínského kraje v oblasti odborného vzdělávání dospělých (profesní kvalifikace, rekvalifikace atd.).

Zpracovala: Helena Mráčková

11. 1. 2017