Krajský úřad hostil seminář o financování a hodnocení sociálních služeb

  12.8.2015
Krajský úřad hostil seminář o financování a hodnocení sociálních služeb

ZLÍN – Seminář pro zástupce měst a obcí ve Zlínském kraji zaměřený na způsoby financování a hodnocení sociálních služeb se dnes uskutečnil v sídle kraje. Uspořádal jej odbor sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje.

„S představiteli obcí jsme se na krajském úřadě setkali již po několikáté. Smyslem těchto setkávání není pouze vzájemné předávání a výměna informací, ale také nastavení a vyjasnění funkční spolupráce mezi krajem, obcemi a poskytovateli při plánování a realizaci sociálních služeb pro občany kraje,“ uvedla radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan.

Na dnešním semináři se mluvilo hlavně o Střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb pro období let 2016–2018 a o financování sítě sociálních služeb. Z analytické části plánu vyplynulo, že Zlínský kraj je mezi ostatními kraji v republice na druhé příčce v celkové kapacitě pobytových služeb pro seniory. Mezi největší definované problémy v kraji naopak patří skutečnost, že zde není zajištěna dostatečná nabídka cenově dostupného bydlení a služeb podporujících život osob se zdravotním postižením v přirozeném komunitním prostředí.

Na analytickou část střednědobého plánu navazuje návrhová část, která definuje systémové priority, kam spadá zejména udržitelný rozvoj sítě sociálních služeb, vytvoření spolupráce obcí a kraje jako veřejných zadavatelů při zajištěni sociálních služeb, podpora rozvoje sociální práce či podpora vzniku a rozvoje terénních a ambulantních služeb i služeb komunitního typu.

V otázce financování sociálních služeb byla během dnešního semináře pozornost věnována především podmínkám pro stanovení finanční podpory poskytovatelům a dále také východiskům pro stanovení tzv. vyrovnávací platby. Závěr setkání patřil diskuzi, do které se mohli zapojit všichni zúčastnění.

Zpracoval: Jan Vandík

12. 8. 2015

Další informace:

Renata Škrobálková                    
tisková mluvčí                                                  
Krajský úřad Zlínského kraje                               
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz                       

                                              

        

                                              

     

Fotografie č. 2 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 3 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 4 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 5 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 6 (foto: Jan Vandík)

Dokumenty ke stažení

.ppt Prezentace - síť sociálních služeb a její financování 21352,5 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap