Krajská tripartita žádá vládu o okamžité kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot

  27.6.2022
Krajská tripartita žádá vládu o okamžité kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot

ZLÍNSKÝ KRAJ – Aktuální situací na trhu práce, hospodařením krajských nemocnic i dopady zdražování na občany a podniky v regionu se zabývala krajská tripartita na své 82. plenární schůzi. Jednání Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje řídil hejtman Radim Holiš.

Účastníci tripartity vzali na vědomí zprávy o činnosti expertních komisí. Výstupy komise pro zdravotnictví v zastoupení náměstkyně Olgy Sehnalové přednesl vedoucí Odboru zdravotnictví krajského úřadu Karol Muránsky. Zprávu z komise pro dopravu prezentoval náměstek Radek Doležel a zprávu z ekonomické komise představil náměstek David Vychytil.

Tripartita se věnovala tématu sílícího sociálního napětí ve společnosti a obav občanů i firem z nárůstu cen energií. „Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje jednomyslně schválila usnesení, v němž my, členové delegací veřejné správy, zaměstnavatelů a odborových organizací, společně žádáme Vládu České republiky učinit okamžitě maximální kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot a snížení dopadu nákladů na občany, firmy a složky státu,“ sdělil hejtman Radim Holiš. 

Podle informací ředitelky krajské pobočky Úřadu práce ČR ve Zlíně Miriam Majdyšové má v současné době Zlínský kraj třetí nejmenší nezaměstnanost v celé zemi. Momentálně v regionu pracuje dva a půl tisíce cizinců, mezi nimž jsou také Ukrajinci. Ty během uprchlické vlny pracovní trh nasál, aniž by o práci přišli domácí občané. Ve Zlínském kraji bylo vysoké zastoupení Ukrajinců už před válečným konfliktem.

Zástupkyně Krajské hospodářské komory ZK přiblížily web projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Predikce trhu práce“, který pomáhá předvídat vývoj personálních požadavků v jednotlivých oborech.

Zpracovala: Helena Mráčková

 

27. 6. 2022

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková

tisková mluvčí Zlínského kraje

577 043 190, 602 671 376

sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-0681-foto-jiri-balat.jpg
img-0683-foto-jiri-balat.jpg
img-0689-foto-jiri-balat.jpg
img-0691-foto-jiri-balat.jpg
img-0694-foto-jiri-balat.jpg
img-0698-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap