Krajská tripartita se sešla poprvé v novém složení

9.12.2016
Krajská tripartita se sešla poprvé v novém složení

ZLÍN – První plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje konaná po podzimních krajských volbách, tedy v novém složení delegace Zlínského kraje, se uskutečnila ve čtvrtek 8. prosince odpoledne na pozvání předsedy krajské tripartity – hejtmana Jiřího Čunka, který se však z vážných pracovních důvodů musel omluvit a řízením jednání pověřil svého statutárního náměstka Jiřího Sukopa.

Náměstek Jiří Sukop představil členy Rady Zlínského kraje, respektive delegaci reprezentující v tripartitě krajskou samosprávu. Delegaci zaměstnavatelů předsedal Miroslav Lukšík, generální ředitel Pozemního stavitelství Zlín, a delegaci odborů vedl Karel Popelka, předseda Regionální rady odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů Zlínského kraje.

„Účelem dnešního jednání bylo představit se v novém složení a nastavit systém práce tripartity pro příští období. Přijali jsme usnesení, že se krajská tripartita na svých plenárních schůzích setká v nadcházejícím roce čtyřikrát, a to v březnu, v červnu, v září a v prosinci. Jako tomu bylo dosud, budeme se i nadále zabývat aktuálními tématy Zlínského kraje včetně informací o činnosti expertních komisí, tedy Krajské ekonomické rady Východní Moravy, komise pro dopravu a komise pro zdravotnictví," sdělil statutární náměstek Jiří Sukop.

Ředitelka krajské pobočky Úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová ve své prezentaci informovala přítomné o vývoji nezaměstnanosti ve Zlínském kraji k 30.11.2016: K tomuto datu bylo v kraji evidováno 18 422 uchazečů o zaměstnání, což je jedna z nejnižších hodnot od roku 2008. Zlínský kraj se ve statistikách nezaměstnanosti dlouhodobě pohybuje uprostřed celorepublikového žebříčku.

V rámci „různého" položil generální ředitel společnosti ČSAD Uherské Hradiště a.s. Radislav Kusák dotaz ohledně veřejné zakázky na linkovou dopravu ve Zlínském kraji. Náměstek Pavel Botek, zodpovědný za dopravu, sdělil, že hned následující den, tedy v pátek 9. prosince, bude o této záležitosti mimořádně jednat Rada Zlínského kraje.

Zpracovala: Helena Mráčková

9. 12. 2016