Krajská nemocnice T. Bati zprůhlednila hospodaření. Od Hlídače státu dostala chvalitebnou

  19.7.2022
Krajská nemocnice T. Bati zprůhlednila hospodaření. Od Hlídače státu dostala chvalitebnou

Chvalitebnou známku „B“ za transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky obdržely Krajská nemocnice T. Bati a Krajský úřad Zlínského kraje. Nemocnice i úřad si tím výrazně zlepšily předchozí hodnocení. Vyplývá to z roční zprávy Hlídače státu za rok 2021.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Skokanem roku se v ročním hodnocení transparentnosti smluv stala Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. Z dřívějšího hodnocení “F” si polepšila na “B”. Za transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky získal chvalitebnou známku „B“ také Krajský úřad Zlínského kraje. Vyplývá to z roční zprávy Hlídače státu.

Webový server Hlídač státu analyzoval za rok 2021 přes 800 tisíc smluv, které státní úřady, organizace a instituce uzavřely se soukromými subjekty. Na základě výsledků pak přiděluje výsledné označení na stupnici: A (nejlepší) až F (nejhorší). 

Rating si v uplynulém roce výrazně zlepšila Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) pod vedením představenstva v čele s Michalem Filipem a podporou Rady Zlínského kraje, jakožto jediného akcionáře. Předchozí čtyři roky, tedy v letech 2017–2020, byla KNTB hodnocena známkou „F“.

„Usilovali jsme o zprůhlednění hospodaření a ve spolupráci s představenstvem a dozorčí radou krajské nemocnice se nám podařilo odbourat nedostatky předchozích let. Například to, že se smlouvy koncentrovaly u malého počtu partnerů nebo se uzavíraly bez uvedené ceny. Pořád ale máme na čem pracovat. Za profesionální přístup bych chtěl vedení nemocnice poděkovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Se známkou „B“ hospodařily v roce 2021 všechny nemocnice založené Zlínským krajem. „Do kategorie velkých nemocnic spadá kromě krajské ve Zlíně i Uherskohradišťská nemocnice. Ta si udržuje stabilní výsledek. S nadsázkou se dá tedy říci, že KNTB se v loňském roce dotáhla do hlavního pelotonu. Věřím, že se vedení nemocnice podaří nastoupený trend do budoucna přinejmenším udržet,“ doplnila náměstkyně Olga Sehnalová, zodpovědná za zdravotnictví.

Chvalitebnou získal v hodnocení transparentnosti také Krajský úřad Zlínského kraje. Známka „B“ mu byla přidělena za chování s malou mírou rizikových faktorů. Ve srovnání 14 krajských úřadů se probojoval na přední příčky. Své umístění si výrazně zlepšil, z 12. místa v roce 2019 se nyní posunul na 4. místo. 

Podrobná data: K-Index: České úřady zabodovaly - Hlídač státu (hlidacstatu.cz)

19. 7. 2022

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap