Krajská nemocnice T. Bati podepsala smlouvu s projektantem nového centrálního pavilonu

  4.5.2022
Krajská nemocnice T. Bati podepsala smlouvu s projektantem nového centrálního pavilonu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nejvýznamnější investiční záměr Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) posledních desetiletí dospěl k zásadnímu kroku. Ve středu 4. května 2022 podepsalo vedení nemocnice smlouvu s dodavatelem projektové a realizační dokumentace pro výstavbu nového Centrálního pavilonu. V moderní budově budou sídlit interna, kardiologie, neurologie, urgentní příjem a další pracoviště.

„Dobře víme, v jakém stavu jsou stávající budovy a že nemocnice nový objekt akutně potřebuje. Měl tady být už před dvanácti lety. Díky podpisu smlouvy s projektantem jsme se modernímu zázemí pro lékaře a komfortnímu prostřední pro pacienty zase o kus přiblížili. Věřím, že po dokončení dokumentace začneme obratem stavět. Děkuji vedení nemocnice i lékařům, kteří se na podíleli na přípravě zadání veřejné zakázky," uvedl hejtman Radim Holiš.

Zlínský kraj se bude na financování projektu podílet. „Dalším krokem bude vyřešit otázku financí. Na centrální pavilon máme v rozpočtu připravených 2,3 miliardy korun. Stojíme nohama na zemi a víme, jakou investici si kraj může dovolit," dodal hejtman.

Po dokončení stavby bude KNTB disponovat novým moderním objektem, který nabídne zázemí interně, kardiologii a neurologii, urgentnímu příjmu a všem potřebným diagnostickým a zobrazovacím zařízením. Součástí objektu budou také ambulance a lůžková oddělení uvedených odborů, nové provozy lékárny, občerstvení a další. Počítá se také s novým heliportem na střeše budovy. „Interna a kardiologie se přestěhují z objektu č. 25 a neurologie se přemístí ze svých stávajících pracovišť," vysvětlil předseda představenstva KNTB Jan Hrdý.

Na vypracování projektové a realizační dokumentace se bude podílet sdružení dvou firem, a to DOMY spol. s r.o. a JIKA-CZ s.r.o. Dodavatel dokumentace byl vybrán ve veřejné zakázce. „Součástí zakázky je v první fázi vypracování architektonické studie stavby a její napojení na stávající objekty. Dále vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení a ve finále příprava dokumentace pro výběr dodavatele a provádění stavby," upřesnil člen představenstva pro ekonomickou oblast Martin Déva.
Částka za přípravu kompletní dokumentace překročí stamilionovou hranici. Hotovo by podle předpokladů mělo být zhruba do roku a půl.

„Vzhledem ke stavebně technickému stavu budov je nezbytné, aby se výstavba nového pavilonu uskutečnila v co možná nejkratším termínu. Optimistickou vizí pak je, že bychom mohli za pět let otevřením nového Centrálního pavilonu oslavit 100. výročí založení KNTB," dodal Jan Hrdý.

S využitím tiskové zprávy KNTB

4. 5. 2022

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

1.jpg
3.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap