Krajská knihovna spouští výdejní okénka

16. 2. 2021

ZLÍN – Vláda České republiky od pondělí 15. února 2021 omezila nově činnost knihoven tak, že budou moci čtenářům sloužit formou výdeje předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko. Od úterý 16. února poskytuje své služby prostřednictvím výdejních míst také Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. 

„Jde zatím jen o částečné obnovení provozu knihoven, ale i to je dobrá zpráva pro čtenáře, kteří se museli spokojit s online službami knihovny. Věřím, že se Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně i se svými pobočkami brzy otevře návštěvníkům se všemi službami a aktivitami, které za normálních okolností běžně nabízí,“ sdělila krajská radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast kultury a školství. 

Výdejní místa otevřou vedle ústřední knihovny i obvodní knihovny na Dílech a Jižních Svazích a také všechny pobočky ve své běžné provozní době. Z důvodu rekonstrukce zůstane uzavřena pouze knihovna v Malenovicích. V ústřední knihovně bude v provozu výdejní místo ve 2. podlaží. Čtenáři mohou v ústřední knihovně vracet veškeré půjčené dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách a pobočkách. Výpůjční doba všech výpůjček bude automaticky prodloužena o dobu uzavření knihovny. Vypůjčené knihy je třeba vrátit nejpozději do 8. března 2021, do té doby nebude knihovna výpůjčky upomínat.

Čtenáři si mohou z pohodlí domova prostřednictvím elektronického katalogu zadat objednávku a do knihovny se vydají až poté, co obdrží oznámení, že je jejich výpůjčka připravena. Dokumenty si pak lze vyzvednou do 7 dnů na výdejním místě. Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul. Na pobočkách si lze knihy předem objednat e-mailem. 

Objednávka je standardně zpoplatněna i v běžném provozu stejnou částkou, která je řádně kalkulována a pokrývá náklady na tuto službu. Objednávky jsou zpoplatněny nejen z ekonomických důvodů, ale také z regulačních důvodů, aby nedošlo k rizikové epidemické situaci kvůli zahlcení místa pro výdej a vracení,“vysvětlil ředitel knihovny Jan Kaňka.

Aktuální informace o provozu knihovny zájemci naleznou na webu knihovny kfbz.cz, případně na Facebooku @zlinknihovna. K dispozici je čtenářům také chat na webu nebo telefonní linka na čísle 573 032 400.

S využitím tiskové zprávy Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně

 

16. 2. 2021

Další informace:
Adéla Čuříková
Oddělení komunikace a vztahů s veřejností 
577 043 192, 731 555 213
adela.curikova@kr-zlinsky.cz

 

vydejni-okenko-kfbz.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap