Krajská galerie výtvarného umění otevře v červenci tři nové výstavy

25. 6. 2021

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně v červenci přichází hned se třemi novými výstavami. První s názvem Uvnitř černobílé, kterou mohou zájemci navštívit od 6. července, se věnuje tvorbě malíře Břetislava Malého. Ve své konceptuální malířské poloze, oscilující mezi abstrakcí a strukturalismem, se soustředí na barvy a jejich vztah k prostoru. Autor se zaměřuje na hru barev navrstvených na plátna jednoduchých geometrických tvarů – trojúhelník, čtverec a ovál. Výstava trvá do 29. srpna a zájemci ji najdou v 1. podlaží budovy 14.

14. července bude otevřena výstava Irena a Nikos Armutidisovi. Návštěvníci se seznámí s tvorbou manželů, kteří přistupují k výtvarné tvorbě prostřednictvím odlišných výtvarných médií. Nikos je především sochařem, věnuje se ale i malbě. Irena působí jako výtvarná fotografka a je činná i v oblasti pedagogiky a kurátorství. Struktura jejich společné prezentace spočívá v konfrontaci vlastních sochařských, malířských a fotografických děl. Výstava se nachází v 1. podlaží budovy 14, kde je k vidění do 22. srpna.

Ani příznivci architektury nebudou ochuzeni. Od 21. července mohou navštívit výstavu Architekt Pavel Šimeček. Ta prezentuje prostřednictvím plánů, fotografií, výtvarné tvorby, publikací a osobních dokumentů osobnost architekta a urbanisty Pavla Šimečka (1944), který pracoval například ve zlínském Stavoprojektu na návrzích sídlišť a dopravních řešení center měst. Účastnil se také mnoha mezinárodních a celorepublikových architektonických a urbanistických soutěží, získal zakázky z celé republiky. Od roku 2003 působí v Brně. Věnuje se mimo jiné výtvarné tvorbě a je autorem odborných i populárních statí o architektuře a stavebnictví. Výstava je k vidění v grafickém kabinetu ve 2. podlaží budovy 14 do 26. září.

Další informace k programu galerie sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU najdou zájemci na www.galeriezlin.cz

galerie.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap