Krajská galerie výtvarného umění má zajímavý online program pro děti

26. 2. 2021

Galerie nabízí hned tři různé platformy, díky kterým zůstává s dětmi v kontaktu online. Prvním formátem jsou Sobotní výtvarné dílny online. V těch každou sobotu představuje úkoly inspirované vybranými díly z expozic. Děti se pomocí techniky kresby, malby, grafiky, ale i sochařství či jiných kombinací seznamují s originály uměleckých děl, které touto formou zároveň blíže poznávají.

Tvoření v Galeřišti patří k dalším oblíbeným aktivitám. Je určeno pro děti od dvou do pěti let, samozřejmě za dohledu a pomoci rodičů. Díky hravým video návodům komentovaným lektorkou galerie si mohou děti každý týden vyrobit doma podle předlohy svůj vlastní originální výrobek. Zabaví se nejen děti, ale i rodiče.

Posledním pravidelným formátem jsou Pracovní listy pro starší děti. Obsahují kreativní zadání, které si děti mohou ve formě PDF stáhnout, vytisknout a samostatně vyplňovat. Listy přináší nápady na tvoření, ale také otázky a úkoly, díky kterým se zábavnou formou učí o světě umění.

Online program je dostupný na této stránce https://www.galeriezlin.cz/cs/o-nas/galerie-online/galerie-pro-deti/

www.galeriezlin.cz

Foto: KGVU ve Zlíně

galeriste1.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

  • úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
podatelna krajského úřadu
(ostatní pracoviště pouze po objednání)
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap