Krajská databáze pomoci je průběžně aktualizována

8.1.2021
Krajská databáze pomoci je průběžně aktualizována

ZLÍN – Odbor sociálních věcí krajského úřadu připomíná veřejnosti, že od listopadu loňského roku funguje ve Zlínském kraji Databáze pomoci. Zájemci o dobrovolnictví, brigádu, studijní praxi či stáž v sociálních službách najdou na jednom místě potřeby a požadavky organizací, které potřebují v současné náročné době personální výpomoc. Organizace nyní nejvíce poptávají pomoc v přímé péči o klienty, pomoc při úklidu, dezinfekci či v ostatních provozech.

„Databáze pomoci je pravidelně aktualizována a doplňována. Rozvoj dobrovolnictví považujeme za jednu z jasných priorit,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast a neziskový sektor.

Databázi spravuje Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, které zřizuje a provozuje Charita Uherský Brod. Na svých webových stránkách nabízí možnost inzerce potřeb a požadavků všech poskytovatelů sociálních služeb ve Zlínském kraji, eventuálně i jiných pomáhajících služeb. Pokud pro sebe zájemce nenajde vhodnou nabídku, může se registrovat do databáze pomáhajících, která je neveřejná.

Digitální databázi zájemci naleznou zadáním Databáze pomoci

nebo prostřednictvím QR kódu v „chytrém“ telefonu.

8. 1. 2021

Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179