Kraj zájemcům poradil on-line, jak žádat o dotace v kultuře

20.1.2021
Kraj zájemcům poradil on-line, jak žádat o dotace v kultuře

ZLÍN – Formou videokonference uspořádal Zlínský kraj metodický seminář pro žadatele o dotaci z Programu na podporu kulturních akcí a aktivit regionálního významu.

„Zájemcům byla poskytnuta možnost podrobně se seznámit s vyhlášeným programem a mohli si také zkusit vyplnit elektronickou žádosti o dotaci. Jsem ráda, že oddělení kultury již několik let žadatelům o dotace vychází vstříc touto metodickou pomocí, která byla letos poprvé realizována virtuální formou. Pevně věřím, že i přes nezbytná vládní opatření se kulturní život nejen ve Zlínském kraji vrátí do běžných kolejí a že k organizaci řady akcí pomůže i tento program, v němž je pro letošek připraveno 5 milionů korun,“ řekla Zuzana Fišerová, radní zodpovědná za oblast kultury a školství.

V prvním kole uvolní Zlínský kraj 3 miliony korun na podporu kulturních aktivit a akcí regionálního významu konaných od 1. ledna do 31. srpna. Žádosti se podávají od 23. ledna do 5. února. Na akce konané od 1. července do 31. prosince kraj uvolní další 2 miliony korun. V tomto případě budou žádosti o dotaci přijímané od 1. do 9. července.

Formulář žádosti je zveřejněn na úřední desce způsobem umožňujícím dálkový přístup a na webových stránkách Zlínského kraje. Případné dotazy zodpoví pracovníci oddělení kultury Krajského úřadu Zlínského kraje.

ZDROJ: Oddělení kultury Krajského úřadu Zlínského kraje

20. 1. 2021

Mgr. Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností