Kraj uzavřel smlouvy s novými autobusovými dopravci, jezdit začnou od 1. ledna 2021

  29.1.2020
Kraj uzavřel smlouvy s novými autobusovými dopravci, jezdit začnou od 1. ledna 2021

ZLÍNSKÝ KRAJ – Smlouvy s vítězi soutěže na linkové autobusové dopravce pro období deseti let uzavřel Zlínský kraj. Tito dopravci začnou ve Zlínském kraji jezdit od 1. ledna 2021. Cestujícím to oproti současnosti přinese více autobusových spojů, jejich lepší návaznost na vlaky a těšit se mohou také na novější a kvalitnější autobusy.

„Především nám to ale umožní spustit od 1. ledna příštího roku dlouho očekávanou Integrovanou dopravu Zlínského kraje neboli Zetko, která lidem přinese příjemnější a jednodušší cestování v podobě jedné jízdenky na jednu cestu po celém kraji bez ohledu na množství přestupů, a to i v případě kombinace vlaku a autobusu,“ sdělil Pavel Botek, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy.

Integrovanou dopravu chtěl původně Zlínský kraj spustit již od 15. prosince loňského roku, to mu však bylo znemožněno firmou BusLine LK, která vloni na jaře u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zablokovala právě veřejnou soutěž na nové autobusové dopravce, aniž by se jí paradoxně vůbec zúčastnila. Kraj tak nemohl uzavřít nové smlouvy s dopravci vzešlými z této soutěže a musel přistoupit pouze k uzavření dočasných smluv s dopravci na přechodné období, a to formou jednacího řízení bez uveřejnění.

ÚOHS soutěž na popud BusLine LK nejprve nepravomocně zrušil. Proti tomuto rozhodnutí kraj podal rozklad, kterému předseda ÚOHS vyhověl. Tento verdikt BusLine opět napadl, ÚOHS však tentokrát jeho argumenty nepřijal. BusLine se sice ještě obrátil na soud, to ale už kraji nebrání uzavřít smlouvy.

„Smlouvy se všemi dopravci jsou tedy uzavřeny, nicméně jak už zaznělo, začne se podle nich jezdit skutečně až od 1. ledna 2021, neboť dopravci musejí mít dostatek času na to, aby nakoupili nové autobusy, odbavovací systémy a podobně,“ uzavřel Pavel Botek.

Autobusoví dopravci ve Zlínském kraji od 1. 1. 2021

Oblast Zlín – ARRIVA MORAVA a.s.
Oblast Uherské Hradiště – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.
Oblast Kroměříž – KRODOS BUS a.s.
Oblast Vsetín – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Valašské Meziříčí – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Valašské Klobouky – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.

Na fotografii: Hejtman Jiří Čunek při podpisu smlouvy s ředitelkou společnosti Transdev Morava s.r.o. Pavlou Struhalovou

Zpracoval: Jan Vandík

29. 1. 2020

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap