Kraj uvolní dotace na prevenci rizikového chování

9.3.2020
Kraj uvolní dotace na prevenci rizikového chování

ZLÍN – Dotacemi v celkové výši téměř jeden a půl milionu korun podpoří v letošním roce Zlínský kraj prevenci rizikových typů chování, a to jednak dotacemi pro nestátní neziskové organizace, a dále pak pro školy, které připravily zajímavé preventivní programy.

„Pokud se týká dotací pro nestátní neziskové organizace, jako jsou zejména kluby mládeže či různá vzdělávací a kulturní střediska, Rada Zlínského kraje schválila dotace pro 11 projektů v celkové výši 790 tisíc korun,“ sdělila radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Dotace v rozmezí od 50 do 80 tisíc získaly například následující neziskovky: spolek R-Ego Slavičín (na programy všeobecné primární prevence rizikového chování), Salesiánský klub mládeže Zlín (na projekt „Nealkopátky“), Charita Uherské Hradiště (na projekt „Jedna akce za druhou“), AGARTA Vsetín (na projekt „Závislosti tady a teď, Hra na hraně“), DOMINO Zlín (na volnočasové aktivity pro děti), Salesiánský klub mládeže – Dům Ignáce Stuchlého Fryšták (na projekt „Orientační dny“), Společnost Podané ruce Brno – působící i na území Zlínského kraje (na projekt „Prevence rozvoje patologického hráčství u žáků a studentů formou realizace programu Hra na hraně a besed ve školách“), Linka bezpečí Praha (na projekt „Linka bezpečí ve vaší třídě ve Zlínském kraji“) a další neziskové organizace.

Dále pak Rada Zlínského kraje schválila rozdělení téměř 700 tisíc korun na 16 preventivních projektů, které budou realizovat školy – od mateřských až po střední – napříč celým regionem.

„Prevence rizikového chování je potřebná už ve výchově od nejútlejšího věku, proto vítáme iniciativu všech škol, které připravují zajímavé programy zaměřené na zdravý životní styl dětí a dospívajících a na vytváření kamarádských vztahů ve třídních kolektivech,“ řekl radní Zlínského kraje Petr Gazdík, zodpovědný za školství. Podpořeny jsou jak školy, jejichž zřizovatelem je Zlínský kraj, tak i školy jiných zřizovatelů.

Dotaci získají například: Základní škola a mateřská škola Mysločovice (na projekt „Naše třída – moje parta III“), Základní škola a Základní umělecká škola Dolní Němčí (na projekt „Společnými silami na cestě životem“), Základní škola UNESCO Uherské Hradiště (na projekt „ Po stopách totalitních režimů 20. století“), Základní škola a Mateřská škola Choryně (na projekt „Ámos v ZŠ a MŠ Choryně“) a další školy.

Zpracovala: Helena Mráčková

9. 4. 2020