Kraj uspořádal konferenci na téma aktivní život seniorů

  27.9.2018
Kraj uspořádal konferenci na téma aktivní život seniorů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Podpora aktivního života seniorů, jejich informovanosti, vzájemného setkávání a posilování kontaktů je hlavním cílem projektu s názvem Aktivní senioři ve Zlínském kraji 2018, který v letošním roce realizuje Zlínský kraj za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí. V jeho rámci v úterý 25. září ve Zlíně uspořádal krajskou konferenci. Té se zúčastnila více než stovka seniorů a zástupců seniorských organizací ze Zlínského kraje.

„Jsme velmi rádi, že spousta seniorů ve Zlínském kraji tráví svůj volný čas aktivně, že se navzájem setkávají, vzdělávají, jsou činorodí a podnikají aktivity nejrůznějšího zaměření. Jejich plnohodnotný život se tedy snažíme maximálně podporovat. Velmi se nám při tom osvědčila spolupráce se seniorskými organizacemi a kontaktními centry, a proto ji do budoucna hodláme nadále rozšiřovat," uvedla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro oblast sociálních věcí, neziskový sektor a rodinnou politiku, která se konference osobně zúčastnila. Seniory přišel pozdravit také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V úvodu seznámila radní Michaela Blahová přítomné s hlavními aktivitami zmíněného projektu, následně představila Zuzana Gašková z Ministerstva práce a sociálních věcí projekt ministerstva nazvaný Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Poté dostali prostor zástupci sedmi kontaktních center pro seniory ze Zlínského kraje, kteří přiblížili jejich činnost i současné a plánované aktivity. Následovala vystoupení ředitelky Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petry Psotkové na téma turistických zajímavostí ve Zlínském kraji a Aleše Dufka, který promluvil o možnostech ochrany před nekalými obchodními praktikami tzv. šmejdů.

Součástí konference byla i beseda se zlínským soudcem a spisovatelem Josefem Holcmanem. Ten poutavě povyprávěl nejen o své profesi a literární tvorbě, ale i o svém dětství, vztahu k folkloru nebo vinaření. Každý účastník obdržel jednu z jeho knih, kterou si navíc mohl nechat od autora osobně podepsat. Odpolední část konference patřila kulturnímu programu věnovanému hudební vzpomínce na 30. léta spojené s přehlídkou dobových klobouků a písněmi Louise Armstronga v podání manželů Dagmar a Františka Procházkových.

Na konferenci byly přítomny také zástupkyně Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, u nichž se mohli senioři informovat o možnostech studia na univerzitě třetího věku, a dále také reprezentanti brněnské firmy Sun Drive Communications, kteří zodpovídali dotazy týkající se Seniorpasů a pomohli také s žádostmi o jejich vystavení.

Zpracoval: Jan Vandík

27. 9. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

img-8636-foto-jiri-balat.jpg
img-8637-foto-jiri-balat.jpg
img-8638-foto-jiri-balat.jpg
img-8660-foto-jiri-balat.jpg
img-8666-foto-jiri-balat.jpg
img-8670-foto-jiri-balat.jpg
img-8678-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.