Kraj uspořádal druhý ročník konference věnované bezpečnosti silničního provozu

  3.11.2017
Kraj uspořádal druhý ročník konference věnované bezpečnosti silničního provozu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Představit realizované aktivity BESIPu ve Zlínském kraji, ale i možnosti spolupráce, financování či poradenství v této oblasti bylo cílem druhého ročníku konference „Aktivně s BESIPem“, kterou ve čtvrtek 2. listopadu ve svém sídle uspořádal Zlínský kraj společně s Krajským koordinátorem BESIP pro Zlínský kraj. Zúčastnili se jí pracovníci organizací, které se aktivně podílejí na preventivních aktivitách v oblasti BESIP, dopravních odborů jednotlivých obcí s rozšířenou působností, zástupci Krajského ředitelství policie Zlínského kraje i další dopravní specialisté.

„Prevence v oblasti silničního provozu je velmi důležitá a já bych chtěl poděkovat všem, kdo se na ní podílejí. Prevencí se totiž nejen snažíme předcházet ztrátám na lidských životech, těžkým zraněním či velkým materiálním škodám, ale také díky ní vychováváme lidi kolem sebe, říkáme jim, čeho by se měli vyvarovat, či co by měli dělat lépe. Přeji si, aby pro vás dnešní konference byla užitečně stráveným časem a dobrou příležitostí k vzájemné výměně informací a zkušeností,“ uvedl směrem k účastníkům statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop.

Jak na konferenci zaznělo, Zlínský kraj již druhým rokem pro obce vyhlašuje dotační program BESIP Zlínského kraje. Obce z něj mohou získat peníze na investiční akce vedoucí ke zlepšení přehlednosti a viditelnosti přechodů pro chodce a míst pro přecházení či na osazování nových bezpečnostních prvků na silničních komunikacích.

„Máme velkou radost z toho, že oproti prvnímu roku se zájem obcí o tento náš dotační program výrazně zvýšil. Zatímco loni si o dotaci zažádaly jenom dvě obce, letos to již bylo obcí dvanáct. Jde tedy o enormní nárůst,“ řekl Martin Štětkář z odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu, který má na starost BESIP v kraji. Celkově tak na tyto akce obce od Zlínského kraje obdržely více než 1 milion korun. Kromě toho kraj obcím i dalším organizacím rozdělil 184 tisíc korun na vzdělávací aktivity v oblasti BESIP. I o tyto dotace byl oproti loňsku ze strany potenciálních žadatelů mnohem větší zájem. Dalších 800 tisíc letos z kraje směřovalo na provoz, údržbu a rozvoj dětských dopravních hřišť.

Na konferenci dále ředitel střediska volného času Domeček ve Valašském Meziříčí Jiří Pernický seznámil přítomné s proběhnuvší rekonstrukcí tamního dětského dopravního hřiště. Ta byla dokončena letos v létě s podporou Zlínského kraje, který na celkové náklady 2 miliony korun přispěl jednou polovinou. Kraj ve spolupráci s městy hodlá pokračovat v opravách dopravních hřišť i v dalších letech, a to v Uherském Brodě, Zlíně-Malenovicích, Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Kromě toho se plánuje vybudování zcela nových hřišť v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

Kromě již zmíněných témat se v průběhu konference hovořilo také o aktivitách Českého červeného kříže zaměřených na BESIP, o současné situaci v rámci autoškol nebo o aktuálních statistikách dopravních nehodovosti ve Zlínském kraji.

Zpracoval Jan Vandík

 

3. 11. 2017

 

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                   

                                              

 

-mg-7994-foto-jiri-balat.jpg
-mg-7997-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8002-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8006-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8007-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8008-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8011-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8013-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8018-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8022-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8028-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.