Kraj se chystá finančně podpořit rekonstrukci budovy na dopravním hřišti v Kroměříži

  26.11.2019
Kraj se chystá finančně podpořit rekonstrukci budovy na dopravním hřišti v Kroměříži

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dotaci ve výši 3,870 milionu korun na rekonstrukci zázemí dětského dopravního hřiště v Kroměříži projednala Rada Zlínského kraje a doporučila krajským zastupitelům její přidělení. O dotaci zažádalo Centrum služeb pro silniční dopravu, které kroměřížské hřiště vlastní. Pokrýt by měla polovinu nákladů celého projektu.

„Na dětském dopravním hřišti v Kroměříži se počítá s rekonstrukcí budovy, kde se nachází několik učeben, sklady a kolárna. Stávající objekt z modulových likusových unimobuněk z roku 1975, který již není vyhovující, bude nahrazen sestavou moderních modulárních buněk včetně vnitřního vybavení a rozvodů. To umožní rozšíření teoretické výuky i na zimní období," sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Hřiště v Kroměříži funguje již od poloviny 70. let minulého století. Využívá jej cca 35 škol a téměř 3 000 žáků. Hřiště v době mimo školní vyučování slouží také široké veřejnosti a sídlí zde i pobočka Českého červeného kříže, která se podílí na vzdělávacích aktivitách v oblasti BESIP.

Zlínský kraj myslí také na modernizaci ostatních dopravních hřišť na svém území. Nechal si zpracovat Studii obnovy dětských dopravních hřišť a v souladu s ní chce v průběhu příštích let dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy.

Letos bylo otevřeno zmodernizované dopravní hřiště ve Zlíně-Malenovicích, vloni v Uherském Brodě a o rok dříve ve Valašském Meziříčí. V příštích letech jsou navrženy rekonstrukce dětských dopravních hřišť ve Vsetíně a Otrokovicích. Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Holešově, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

Zpracoval: Jan Vandík

26. 11. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap