Kraj se chce pustit do rozsáhlé rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy

21.8.2012

ZLÍNSKÝ KRAJ – Investiční akce na silnicích druhé a třetí třídy v celkovém rozsahu 577 milionu korun hrazených ze sedmdesáti procent z dotací Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu, schválili krajští radní. Zároveň potvrdili, že na spolufinancování rozsáhlých oprav silniční sítě naplánovaných na léta 2013 až 2015 se Zlínský kraj bude podílet ze svého rozpočtu, z něhož je v tomto období připraven uvolnit k těmto účelům 183 milionů korun.

Právě přiložení dokladu o zajištění spolufinancování ve formě usnesení krajské rady či zastupitelstva je totiž podmínkou, aby krajská příspěvková organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje mohla žádat o evropské dotace prostřednictvím Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava.

Pokud ta schválí seznam navržených projektů, obyvatelé kraje se mohou těšit na výrazné zlepšení kvality některých silnic či mostů. Konkrétně se plánuje modernizace silničního úseku Ústí u Vsetína – Hovězí, Osíčko – Komárno, Nivnice – Dolní Němčí, Horní Lapač – Fryšták, Jarošov – Uherské Hradiště, Vážany – Jarohněvice, Pozlovice – Luhačovice, mosty v Karolince a v Polichně a silnice Štítná nad Vláří – Jestřabí.

Zpracovala: Helena Mráčková

21. 8. 2012