Kraj se chce připojit k memorandu o prodloužení Baťova kanálu do Olomouckého kraje

26.11.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Uzavření memoranda o prodloužení Baťova kanálu do Kroměříže a následně i do Olomouckého kraje doporučili krajskému zastupitelstvu radní Zlínského kraje. Memorandum má být uzavřeno mezi Zlínským a Olomouckým krajem, městem Kroměříž, několika městy a obcemi z Olomouckého kraje a dalšími dotčenými subjekty.

„Vzhledem k tomu, že Baťův kanál je jedinečným a populárním fenoménem v oblasti cestovního ruchu, chceme podpisem tohoto memoranda vyslovit odhodlání a společnou vůli spolupracovat na podpoře, přípravě a realizaci jeho prodloužení a rozšíření rekreační plavby a vodních sportů až na území Olomouckého kraje, což bude mít ve výsledku pozitivní efekt i pro náš kraj,“ sdělil radní Zlínského kraje pro cestovní ruch Jan Pijáček.

Radní zároveň doporučili zastupitelům schválit milionovou dotaci pro Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě, s nímž má Zlínský kraj uzavřenu smlouvu o spolupráci. Sdružení dotaci mimo jiné může použít na nákup materiálu, služeb a majetku, mzdové náklady, na poradenské a právní služby, údržbu cyklostezky a přístavišť nebo marketing. Sdružení tak například pořídí 3 000 ks jízdních řádů osobní motorové lodi Morava a stejný počet nových propagačních materiálů o Baťově kanálu. Aktivně se zúčastní také minimálně tří veletrhů cestovního ruchu.

Zpracoval: Jan Vandík

26. 11. 2019