Kraj připravuje investiční akce ve školství

11.2.2019
Kraj připravuje investiční akce ve školství

ZLÍN – Rada Zlínského kraje schválila uzavření smlouvy o spolupráci mezi Zlínským krajem a městem Valašské Meziříčí, která řeší finanční podíl kraje a města při výstavbě nové sportovní haly Integrované střední školy – Centra odborné přípravy. „S městem jsme se dohodli, že kraji poskytne dotaci ve výši 50 procent z celkových nákladů této investiční akce," sdělil hejtman Jiří Čunek s tím, že v tuto chvíli je projekt ve stadiu přípravy.

Krajští radní zároveň odsouhlasili zahájení projektové přípravy stavebních úprav budovy Střední školy – Centra odborné přípravy technické Uherský Brod, které by měly být realizovány během letošního roku. „Předmětem této akce za přibližně 13 milionů korun je provedení stavebních úprav, které umožní úplné oddělení provozu školy od továrního provozu. Škola se nachází v areálu České Zbrojovky a žáci nyní musí procházet bezpečnostními rámy stejně jako zaměstnanci. Česká zbrojovka se bude na realizaci akce finančně podílet," uvedl hejtman Jiří Čunek. Podle předběžných jednání zaplatí Česká zbrojovka přibližně 40-50 procent z celkové částky této investice.

Zpracovala: Helena Mráčková

11. 2. 2019

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.