Kraj přidělil dotace 80 hotelům a penzionům na proplacení voucherů věnovaných lidem z první linie

  24.8.2021
Kraj přidělil dotace 80 hotelům a penzionům na proplacení voucherů věnovaných lidem z první linie

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 80 provozovatelů hotelů a penzionů obdrží od Zlínského kraje dotace v souhrnné výši téměř 15 milionů korun na úhradu voucherů, kterými kraj odměnil 4 285 zaměstnanců zdravotních a sociálních služeb ve Zlínském kraji za jejich nasazení a obětavost při zvládání pandemie COVID-19. O voucher si provozovatelé mohli zažádat v rámci dotačního programu, který Zlínský kraj pro tyto účely vyhlásil.

„Pandemie COVID-19 měla a stále má zásadní dopad do všech oblastí našeho života. Jako kraj usilujeme o oživení podnikatelských aktivit v turismu, který patří k nejpostiženějším odvětvím ekonomiky. Proto jsme společně se statutární náměstkyní Hanou Ančincovou a náměstkyní Olgou Sehnalovou vytvořili program, prostřednictvím kterého podpoříme turismus ve Zlínském kraji a zároveň za celé vedení kraje vyjádříme velké poděkování za obětavost a ohromné úsilí lidem, kteří v době pandemie stáli v první linii,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj kraje a cestovní ruch.

Provozovatelé hotelů a penzionů, kteří projevili zájem podílet se tímto způsobem na poděkování zaměstnancům zdravotních a sociálních služeb, mohli předložit svoji žádost o dotaci do nového krajského dotačního programu s názvem VOUCHER ODMĚNA PRO ZAMĚSTNANCE, PODPORA CESTOVNÍHO RUCHU.  Podpora se týká hotelů a penzionů ve Zlínském kraji s minimálně 5 pokoji a 10 lůžky, které mají celoroční provoz a poskytují minimálně polopenzi. V prvním kole kraj podpořil 75 žádostí, v druhém pak dalších 5.

Celý mechanismus funguje tak, že odměnění pracovníci zdravotních a sociálních služeb obdrželi od Zlínského kraje voucher v hodnotě 3 500 Kč. Ten mohou uplatnit na nocleh a veškeré doprovodné služby poskytované některým z podpořených hotelů či penzionů ve Zlínském kraji, a to v období od 1. září 2021 do 30. června 2022. Provozovatelé voucher přijmou, sníží cenu poskytnutých služeb o hodnotu voucheru a požádají Zlínský kraj o úhradu uplatněných voucherů v rámci přidělené dotace.

Přehled ubytovacích zařízeni, kde lze vouchery uplatnit, je včetně podrobné mapy a dalších doplňujících informací dostupný na webu Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz (odkaz Vouchery pro první linii). 

24. 8. 2021

Zpracoval: Jan Vandík

 

 

Další informace:

Soňa Ličková

tisková mluvčí Zlínského kraje

577 043 190, 602 671 376

sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap