Kraj pracuje na střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb pro léta 2020-2022

22.10.2018

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Zlínského kraje pro období 2020-2022 vychází především ze snahy pokrýt region dostatečnou kapacitou terénních služeb – pečovatelských, odlehčovacích i asistenčních – které budou schopny reagovat na potřeby osob tak, aby mohly v maximální možné míře zůstat doma.

Kromě dokončení procesu transformace pobytových služeb ústavního charakteru na služby typu chráněného bydlení je v plánu velký důraz kladen na rozšíření cílové skupiny pečovatelských služeb nejen pro seniory a osoby se zdravotním postižením, ale také pro rodiny s dětmi, které jsou v nepříznivé sociální situaci. Zřejmý je také trend kombinovat terénní služby s nabídkou služeb ambulantních – jako jsou denní stacionáře, centra denních služeb apod.

Střednědobý plán nyní vzniká projednáváním se všemi zainteresovanými partnery a odborníky včetně zástupců měst a obcí.

Veřejnost se může zapojit do tvorby svými podněty prostřednictvím e-mailu sprss@kr-zlinsky.cz nebo zasláním písemně na adresu:

Krajský úřad Zlínského kraje

Odbor sociálních věcí

Oddělení plánování a rozvoje sociálních služeb

Mgr. Petra Machučová