Kraj podporuje projekt místních akčních skupin, kterým chtějí zlepšit řízení rozvoje území

  30.11.2017
Kraj podporuje projekt místních akčních skupin, kterým chtějí zlepšit řízení rozvoje území

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poskytnutí dotací 9 místním akčním skupinám Zlínského kraje, které je využijí na spolufinancování projektu zaměřeného na zlepšení jejich řídících a administrativních činností, doporučili krajští radní ke schválení krajskému zastupitelstvu. Celkově jde o částku 736 tisíc korun.

Podpora se týká těchto místních akčních skupin (MAS): MAS Buchlov, MAS Dolní Poolšaví, MAS Hornolidečska, MAS Horňácko a Ostrožsko, MAS Kelečsko - Lešensko - Starojicko, MAS Luhačovské Zálesí, MAS Staroměstsko, MAS Střední Vsetínsko, MAS Valašsko - Horní Vsacko.

„Tyto peníze místní akční skupiny použijí na projekt, který jim pomůže zlepšit řídící a administrativní schopnosti při přípravě a realizaci tzv. Strategie CLLD. Ta je výchozím strategickým dokumentem pro naplňování rozvoje území a nezbytnou podmínkou pro čerpání financí z Evropské unie. Zdokonalí se tak v přípravě vyhlašování výzev, příjmu žádostí, hodnocení a výběru projektů, animačních činnostech, ale také například v podpoře aktivizace občanů na svém území,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Josef Zicha, zodpovědný za strategický rozvoj.

Na projekt „Zlepšení řídících a administrativních činností MAS“ získaly místní akční skupiny podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 95 % režijních nákladů. Zbývajících 5 % a financování nezpůsobilých výdajů si musí zajistit z vlastních zdrojů.

MAS přispívají k rozvoji venkova Zlínského kraje, konkrétně k rozvoji svého území, a to tím že podporují projekty veřejné, soukromé i neziskové sféry. Ve Zlínském kraji v současnosti působí 19 místních akčních slupin. Prvních 10 MAS již od kraje podporu na financování výše zmíněného projektu obdrželo. Jsou jimi MAS Bojkovska, MAS Hříběcí hory, MAS Jižní Haná, MAS Partnerství Moštěnka, MAS Ploština, MAS Podhostýnska, MAS Rožnovsko, MAS Severní Chřiby a Pomoraví, MAS Vizovicko a Slušovicko a MAS Východní Slovácko.

Zpracoval: Jan Vandík

30. 11. 2017

Další informace:
Renata Janečková                             
tisková mluvčí                                                                                            
Krajský úřad Zlínského kraje                                                    
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                                

                                                                           

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.