Kraj podpořil obnovu otrokovického Štěrkoviště, vznikne tu nové zázemí pro návštěvníky

  1.3.2023
Kraj podpořil obnovu otrokovického Štěrkoviště, vznikne tu nové zázemí pro návštěvníky

Modernějšího zázemí, včetně nových sprch, převlékacích kabin nebo objektu s občerstvením, by se ještě letos měli dočkat návštěvníci rekreačního areálu Štěrkoviště v Otrokovicích. Další fázi revitalizace tohoto areálu, realizované městem Otrokovice, podpořil Zlínský kraj částkou přesahující 6,5 milionu korun. Stalo se tak v rámci dotační podpory směřované do obcí s rozšířenou působností, pro kterou má kraj vyčleněno celkem 245 milionů korun.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Další fázi revitalizace rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích podpořili dotací 6,563 milionu korun krajští zastupitelé. Jde o finanční příspěvek v rámci dotační podpory, kterou kraj směřuje do obcí s rozšířenou působností (ORP) s cílem pomoci jim realizovat jejich důležité rozvojové projekty, na něž by jinak složitě sháněly peníze.

„Celkem máme pro naše obce s rozšířenou působností ve svém rozpočtu vyčleněno 245 milionů korun. Včetně této jsme podpořili už celkem třináct akcí celkovou částkou 175 milionů korun. Z toho čtyři projekty už byly dokončeny, další mají obce rozpracované a o podporu si mohou zažádat až do roku 2024,“ informoval hejtman Radim Holiš.

Podpořený projekt řeší pokračování druhé etapy revitalizace Štěrkoviště, během které by ještě letos v jeho areálu měl vzniknout nový objekt s občerstvením a sociálním zázemím pro návštěvníky, a to na místě stávající nevyhovující budovy, která bude zdemolována. V areálu bude také doplněno veřejné osvětlení, vybudovány nové venkovní sprchy a kabiny na převlékání, provedeny sadové úpravy či upraveny zpevněné plochy pro realizaci venkovního posezení. Nově vzniklý objekt bude se stávajícími komunikacemi propojen novými dlážděnými cestami.

Už v loňském roce podpořil Zlínský kraj v rámci podpory ORP částkou 2,347 milionu korun rekonstrukci sportoviště na Štěrkovišti, která byla rovněž součástí druhé etapy revitalizace areálu.

Štěrkoviště je oblíbeným rekreačním místem lidí nejen z Otrokovic, ale i z širokého okolí. Pravidelně se tu pořádají hudební festivaly, závody dračích lodí nebo rybářské závody.

Zpracoval: Jan Vandík

1. 3. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz    

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap