Kraj podpořil další rozvoj senior pasů a jednal i o dalších individuálních dotacích

7.4.2021

Rada Zlínského kraje schválila dotaci na projekt motivující k aktivnímu životu seniorů a dále překládá zastupitelstvu k projednání dotace na pořádání tradičních akcí propagujících regionální zemědělství, ale i dotace na turistické značení.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Poskytnutí individuální dotace ve výši 160 tisíc korun pro společnost Sun Drive Communications, která ve Zlínském kraji realizuje projekt Senior Pas, schválili krajští radní. „Podpořili jsme tuto iniciativu, která je krajem dotována už od roku 2018. Cílem je motivovat občany ve věku 55 plus k zájmovým, sportovním, kulturním i vzdělávacím aktivitám prostřednictvím slev nabízeným v systému Senior Pas,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, zemědělství a životní prostředí.

Krajská rada současně navrhuje zastupitelstvu ke schválení dotace na populární akce propagující regionální zemědělství, a to v následujícím členění:

• 250 tisíc korun Okresní agrární komoře Kroměříž na Dožínky Zlínského kraje
  • 250 tisíc korun Okresní agrární komoře Uherské Hradiště na TOP Víno Slovácka
  • 250 tisíc korun Agrární komoře Valašska na Chovatelský den na Valašsku.

Zastupitelům krajští radní doporučují ke schválení také dotaci ve výši 450 tisíc korun pro pobočný spolek Klubu českých turistů pro oblast Valašsko-Chřiby na projekt Turistické značení ve Zlínském kraji v roce 2021.

„Podporou všech těchto akcí chceme přispět k vytváření dobrých podmínek a příležitostí našich občanů k zajímavému a aktivnímu trávení volného času, ke zdravému pohybu v přírodě i k poznávání tradic našeho regionu,“ uvedla statutární náměstkyně Hana Ančincová.

Zpracovala Helena Mráčková

7. 4. 2021