Kraj podpoří vsetínský spolek LÍSKA půlmilionovou dotací

  26.11.2019
Kraj podpoří vsetínský spolek LÍSKA půlmilionovou dotací

ZLÍN - Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí neinvestiční účelové dotace neziskové organizaci LÍSKA, z.s., která zajišťuje celokrajskou působnost v  oblasti environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty a sdružuje i další neziskové subjekty zabývající se touto problematikou.

„Spolek LÍSKA ze Vsetína požádal Zlínský kraj o dotaci ve výši 500 000 korun na pokrytí celokrajských aktivit, na které nemá vlastní finanční prostředky. Organizace poskytuje vzdělávání a konzultace, organizuje Krajskou konferenci, v letošním roce již devatenáctý ročník, organizuje Krajský veletrh výukových programů pro školy, zajišťuje provoz knihovny, správu webu a sociálních sítí a další propagaci environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty ve Zlínském kraji. Její činnost vnímám jako velmi přínosnou,“ uvedla radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

Zlínský kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání a metodickou podporu koordinátorů EVVO, kteří působí přímo na školách a garantují důsledný přístup při vytváření vztahu mládeže k životnímu prostředí. Organizace LÍSKA poskytuje programy a služby pracovníkům neziskových organizací, veřejné správy, učitelům, studentům učitelských i přírodovědných oborů, rodinám s dětmi, regionálním výrobcům a dalším zájemcům o environmentálně odpovědnější přístupy. Jejím posláním je výchova vedoucí k vytváření vztahu nejen k přírodě a životnímu prostředí, ale také ke svému kraji, zemi, tradicím či regionálním produktům.

Zpracovala: Adéla Čuříková

26. 11. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

     

        

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap