Kraj podpoří vsetínský spolek LÍSKA půlmilionovou dotací

Kraj podpoří vsetínský spolek LÍSKA půlmilionovou dotací

ZLÍN - Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí neinvestiční účelové dotace neziskové organizaci LÍSKA, z.s., která zajišťuje celokrajskou působnost v  oblasti environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty a sdružuje i další neziskové subjekty zabývající se touto problematikou.

„Spolek LÍSKA ze Vsetína požádal Zlínský kraj o dotaci ve výši 500 000 korun na pokrytí celokrajských aktivit, na které nemá vlastní finanční prostředky. Organizace poskytuje vzdělávání a konzultace, organizuje Krajskou konferenci, v letošním roce již devatenáctý ročník, organizuje Krajský veletrh výukových programů pro školy, zajišťuje provoz knihovny, správu webu a sociálních sítí a další propagaci environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty ve Zlínském kraji. Její činnost vnímám jako velmi přínosnou,“ uvedla radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

Zlínský kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání a metodickou podporu koordinátorů EVVO, kteří působí přímo na školách a garantují důsledný přístup při vytváření vztahu mládeže k životnímu prostředí. Organizace LÍSKA poskytuje programy a služby pracovníkům neziskových organizací, veřejné správy, učitelům, studentům učitelských i přírodovědných oborů, rodinám s dětmi, regionálním výrobcům a dalším zájemcům o environmentálně odpovědnější přístupy. Jejím posláním je výchova vedoucí k vytváření vztahu nejen k přírodě a životnímu prostředí, ale také ke svému kraji, zemi, tradicím či regionálním produktům.

Zpracovala: Adéla Čuříková

26. 11. 2019