Kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

17.9.2020
Kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

ZLÍN – Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem, ocenili představitelé Zlínského kraje společně se starosty měst a obcí, kteří své adepty na ocenění navrhli. Vedle pěti pracovníků sociálních služeb, kteří získali finanční odměnu 15 tisíc korun, byli vyznamenáni také tři lidé v manažerských pozicích, ti si odnesli dárkové balíčky.

„Během letošního roku se kvůli koronavirové pandemii naplno projevilo, jak je práce v sociálních službách náročná. Pocítili to jak pracovníci v přímé péči, tak všichni, na jejichž bedrech starost o klienty spočívala, tedy i ti, kdo zajišťují stravování, úklid a další potřebný servis. Pracovníci, kteří nemají zdravotnickou kvalifikaci, museli začít pracovat v polozdravotnickém režimu a dodržovat řadu opatření, což zasahovalo do komfortu jejich práce,“ řekla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor a dodala: „Velmi si vážím toho, že má toto oceňování velkou oporu u starostů, protože i oni takto pomáhají do společnosti vysílat informaci o tom, jak je zajištění sociální péče potřebné pro život ve městech a obcích. Věřím, že i tato anketa pomáhá posilovat prestiž sociálních služeb a zájem lidí o tuto profesi,“ dodala radní Blahová.

Celkem bylo na krajský úřad nominováno 15 osobností, z nichž hodnotící komise vybrala 5 pracovníků sociálních služeb a 3 lidi na vedoucích pozicích:

Vratislav Kytlica - pracovník Sociálních služeb Uherské Hradiště – Domova pro osoby se zdravotním postižením Staré Město (pracuje s lidmi s poruchami autistického spektra).

Jana Mozga – pracovnice Sociálních služeb Uherské Hradiště – Domova pro osoby se zdravotním postižením Kunovice Na Bělince (oceněna za odbornost, láskyplnost a vysoké nasazení).

Ludmila Pavelková – koordinátor Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, z.s., oblastní pobočky SONS Vsetín (pomáhá nevidomým klientům zvládat každodenní situace).

Anna Štvrtecká – pracovnice Charitní pečovatelské služby Valašské Klobouky (v sociálních službách pracuje od roku 1989 a dokáže být podporou lidem v těžkých životních situacích).

Helena Tvrdoňová – pracovnice Charity Valašské Meziříčí – Pečovatelské služby Kelč (kromě obětavé práce v sociálních službách se aktivně podílí i na pořádání Tříkrálové sbírky, organizuje Posezení se seniory apod.).

Mgr. Jaroslav Forýtek – vedoucí Domova se zvláštním režimem Strom života, příspěvkové organizace Sociální služby města Kroměříže (zaměřují se na péči o osoby s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí).

Bc. Miroslava Havlíková, DiS. – zdravotní sestra a vedoucí Pečovatelské služby Strání, Odlehčovací služby Strání - Charita Uherský Brod (poskytují domácí péči v pohraničních obcích).

Mgr. Zdeňka Chytilová, DiS. – vedoucí služby CAMINO sociální rehabilitace Vsetín – Charity Vsetín (intenzivně se angažuje proti stigmatizaci osob s psychiatrickými diagnózami).

Zpracovala: Helena Mráčková

-mg-8224-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8227-foto-jiri-balat.jpg
-mg-8234-foto-jiri-balat.jpg