Kraj nově nabízí službu usnadňující vyjádření vlastníků sítí při stavebních řízeních

  3.6.2019
Kraj nově nabízí službu usnadňující vyjádření vlastníků sítí při stavebních řízeních

ZLÍNSKÝ KRAJ – Občanům, kteří pro účely územního nebo stavebního řízení potřebují vyjádření vlastníků a správců inženýrských sítí k možnosti a způsobu napojení nebo k podmínkám dotčených ochranných a bezpečnostních pásem, nabízí nově Zlínský kraj bezplatnou elektronickou službu s názvem UtilityReport. Ta celý tento proces významně zjednodušuje. Tato služba vygeneruje a současně elektronicky odešle žádost všem dotčeným správcům inženýrských sítí v zájmovém území.

„Jde o elegantní, rychlý a bezplatný způsob, jak mohou občané podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí a mít při tom jistotu, že na nikoho nezapomněli," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Službu, jejímž provozovatelem je společnost HRDLIČKA spol. s r.o., doposud nabízelo na svých webových stránkách 7 měst ve Zlínském kraji a za její poskytování provozovateli platilo. Nyní financování této služby pro celé území kraje převzal Zlínský kraj, a tím pádem ji i těmto městům bezplatně zprostředkuje, díky čemuž města ušetří finanční prostředky.

Aplikace UtilityReport je přístupná na odkazu site.kr-zlinsky.cz a rovněž z webových stránek Zlínského kraje, v sekci Co vás zajímá / Územní plánování. Žadatel na základě vyplněného formuláře rozešle elektronickou žádost všem správcům inženýrských sítí, kteří jsou pro dané území aktivně zapojeni do služby. Pro ostatní správce sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí touto formou, jsou vygenerovány PDF soubory pro možnost vytištění a doručení svépomocí.

K podání žádosti stačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a je doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky.

Zpracoval: Jan Vandík

3. 6. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap