Kraj chystá konferenci o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

8.6.2018
Kraj chystá konferenci o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

ZLÍN – Krajský úřad Zlínského kraje připravuje pod záštitou radní pro sociální záležitosti Michaely Blahové krajskou konferenci o zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Uskuteční se 20. června od 9:30 do 13:00 v 16. etáži Baťova mrakodrapu a je určena hlavně zaměstnavatelům, kteří poskytují pracovní příležitost lidem se zdravotním handicapem, nebo o tom uvažují.

„Lidé se zdravotním znevýhodněním patří mezi nejhůře zaměstnatelnou skupinou uchazečů o uplatnění na trhu práce. V současnosti, kdy je celková nezaměstnanost ve Zlínském kraji k 31. 5. 2018 ve výši 2,5 procenta, se chceme především seznámit s příklady dobré praxe v konkrétních firmách, kde zaměstnávání osob se zdravotním postižením funguje a přináší oboustrannou spokojenost. Přesvědčili jsme se o tom i v soutěži Férový zaměstnavatel, jejíž výsledky jsme vyhlašovali v květnu," řekla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Konference se problematikou zaměstnávání osob se zdravotním postižením bude zabývat z různých úhlů pohledu: z hlediska legislativního, etického i praktického.

Akci pořádá Zlínský kraj – Kancelář hejtmana, oddělení organizačních činností a neziskového sektoru – ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR.

Zájemci se mohou hlásit u paní Karly Kopečné, telefon: 577 043 154, e-mail: karla.kopecna@kr-zlinsky.cz.

Zpracovala: Helena Mráčková

8. 6. 2018