Kraj chce koupit dům v Bystřici pod Hostýnem a vybudovat zde chráněné bydlení

7.12.2018
Kraj chce koupit dům v Bystřici pod Hostýnem a vybudovat zde chráněné bydlení

ZLÍNSKÝ KRAJ – Koupi rodinného domu v Bystřici pod Hostýnem, kde chce kraj vybudovat chráněné bydlení, doporučili zastupitelstvu krajští radní. Svůj nový domov zde má najít několik stávajících klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník z nedalekého Chvalčova. Ten spadá pod Sociální služby Uherské Hradiště, které jsou krajskou příspěvkovou organizací.

„Vzhledem k tomu, že se nám ve Chvalčově ani jeho blízkém okolí dlouhodobě nedaří nalézt vhodné nájemní prostory pro službu chráněného bydlení, rozhodli jsme se jít cestou koupě rodinného domu č. p. 791 v bystřické Nádražní ulici s přilehlými pozemky včetně zahrady a garáže za cenu 2,9 milionu korun," uvedl statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop, který má ve své gesci oblast krajských financí a majetku.

Rodinný dům se nachází v blízkosti centra města, je velmi dobře dopravně dostupný. V objektu bude možno vybudovat bytové jednotky, které budou dostatečné prostorné a mohou být i bezbariérové. Město Bystřice pod Hostýnem může uživatelům chráněného bydlení nabídnout široké spektrum veřejných služeb, odborné lékařské péče i aktivit k využití volného času. Navíc se nachází v bezprostřední blízkosti Chvalčova, kde mají budoucí uživatelé chráněného bydlení navázány blízké vztahy.

Chráněné bydlení je pobytová služba určená pro osoby se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním, které nejsou plně odkázány na pomoc jiných, na zdravotní péči a 24hodinovou podporu v ústavním zařízení. Na druhou stranu ale nejsou ani natolik soběstačné, aby mohly samostatně žít nebo fungovat, neboť potřebují pomoc v úkonech běžného života. Tato forma bydlení jim umožňuje žít běžným životem s potřebnou mírou podpory jiných osob.

Zpracoval: Jan Vandík

7. 12. 2018

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.