Kontrola Dětského centra Zlín ukázala kvalitu

  17.4.2018
Kontrola Dětského centra Zlín ukázala kvalitu

ZLÍN – Vysokou kvalitu péče o děti, kterou zajišťuje příspěvková organizace Zlínského kraje Dětské centrum Zlín, prokázala kontrola, kterou zde provedl tým Úřadu práce ČR, krajská pobočka Brno, na základě zákona o sociálně právní ochraně dětí. Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc je totiž povinno se od 1. 1. 2015  řídit standardy kvality výkonu činnosti, což podléhá kontrole a ta zde nyní proběhla poprvé.

„Jde o poměrně novou a náročnou povinnost, která zasahuje do všech složek činností, od materiálního vybavení přes odbornou způsobilost pracovníků až po konkrétní práci s dětmi a jejich rodinami,“ informovala Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Velmi mě těší, že inspekce potvrdila profesionalitu personálu, za což patří poděkování panu řediteli, zaměstnancům i spolupracujícím organizacím. Toto centrum provozuje několik sociálních služeb a také se coby krizové azylové zařízení stará o děti od narození do 18 let vyžadující okamžitou pomoc, jestliže jsou bezprostředně ohroženy a ocitly se bez jakékoliv péče. Přístup k nim proto musí být nejen maximálně citlivý, ale také by měl reagovat na psychickou i sociální situaci každého jednotlivého dítěte,“ řekla krajská radní Michaela Blahová.

Inspekce, která se nově vztahuje právě i na oblast sociálně právní ochrany dětí, se zaměřila hlavně na výstupy z dobrovolných rozhovorů s umístěnými dětmi a pracovníky služby. „Kontrolováno bylo materiální zabezpečení, kvalifikovanost pracovníků a odborné postupy respektující osobnost každého dítěte,“ řekl Marek Mikláš, ředitel Dětského centra Zlín.

 

Zpracovala Helena Mráčková

 

17. 4. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 606 369 686         

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.