Konference na podporu systému environmentálního vzdělávání ve Zlínském kraji

12.11.2015
Konference na podporu systému environmentálního vzdělávání ve Zlínském kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ – Patnáctý ročník krajské konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě se dnes uskutečnil v prostorách 14I15 Baťova institutu. Záštitu nad akcí, která je spolufinancována z rozpočtu Zlínského kraje, převzal radní pro školství, mládež a sport Petr Navrátil. Pořadatelské role se ujalo středisko LÍSKA Vsetín.

„Hlavní téma konference ´Poznáváme a objevujeme přírodu´ nabídlo nahlédnutí do současných možností environmentálního vzdělávání jak v regionu, tak v celé České republice. Dále představilo příklady dobré praxe ve školách a střediscích ekologické výchovy včetně zajímavých aktivit pro nejmenší děti v mateřských školách, pro děti zdravotně znevýhodněné i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami,“ řekl krajský radní pro školství Petr Navrátil, který nad akcí převzal záštitu.

Na konferenci vystoupila i řada odborníků, včetně zahraničních lektorů.

Jedna z prezentací – „Učení venku nás baví“ – například přiblížila zkušenosti pedagogů s výukou v přírodní zahradě. Zájemcům byl také (kromě řady dalších témat) předveden postup výroby domácích bylinných mastí jako návrat k tradičním technologiím a poznání bohatství místních přírodních zdrojů.

Radní Petr Navrátil spolu s Milenou Kovaříkovou, předsedkyní Výboru zastupitelstva Zlínského kraje pro územní plánování, zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova, zároveň ocenili ty, kdo se dlouhodobě věnují environmentální výchově. Ocenění za celoživotní přínos v oblasti environmentálního vzdělávání získala Marie Kordulová. Cenu uznání získalo i dalších deset osobností, aktivně činných v této oblasti.

Zpracovala: Helena Mráčková

12. 11. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 7 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 8 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 9 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 10 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 11 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 12 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 13 (foto: Josef Omelka)
Fotografie č. 14 (foto: Josef Omelka)

.zip Fotografie ke stažení 21411,05 kB

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.