KNIHOVNA POSTUPNĚ OBNOVUJE SVŮJ PROVOZ

28. 4. 2020

Zlín - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně postupně obnovuje svůj provoz. Od pondělí 27. dubna je možné v běžné provozní době v přízemí ústřední budovy vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Půjčování knih a další služby, jejichž rozsah bude upřesněn, knihovna nabídne od pondělí 4. května.

Na základě usnesení vlády z 23. 4. 2020 byl nečekaně umožněn provoz knihoven již od 27. dubna namísto původního termínu 8. června. S ohledem na takto zkrácené přípravné období bude provoz knihovny z technických důvodů a v zájmu bezpečí uživatelů i pracovníků obnovován postupně.

„Máme radost, že můžeme otevřít knihovnu, chceme ji však otevřít bezpečně a pokud možno natrvalo. Připravujeme proto jednotlivé provozy postupně, zajišťujeme obtížně dostupné ochranné prostředky a vracíme knihovnu zpět z nouzového stavu do běžného režimu. Nejde to však ze dne na den, jsme velká knihovna, proto prosím čtenáře o trpělivost a pochopení,“ vysvětluje ředitel knihovny Jan Kaňka.

V první fázi budou mít uživatelé knihovny možnost od pondělí 27. dubna vracet vypůjčené dokumenty v Ústřední knihovně (Vavrečkova 7040, budova 15) prostřednictvím samoobslužného automatu. Nicméně systém upomínání zůstává nadále pozastaven a čtenáři se nemusí obávat žádných sankčních poplatků.

Od pondělí 4. května bude spuštěna možnost výpůjček knih, a to zpočátku na základě objednávky či rezervace z katalogu.

Dle dalšího vývoje budeme postupně nabízet další služby, jako je volný výběr v jednotlivých odděleních, obvodních knihovnách a pobočkách. V posledním kroku přijdou na řadu prezenční a pobytové služby – čtení denního tisku a časopisů, studium a relaxace v knihovně, používání počítačů a dětské koutky. Pořádání akcí pro veřejnost bude obnoveno v závislosti na usneseních vlády omezujících kulturní a vzdělávací aktivity.

S ohledem na ochranu zdraví čtenářů i knihovníků, prosíme uživatele v této době o využívání možnosti online plateb a předregistrace, které jednak zrychlí obsluhu v knihovně a zároveň zvýší bezpečí všech zúčastněných.

Nadále lze využívat z pohodlí domova naše online služby (kfbz.cz/online). Děkujeme všem našim čtenářům a uživatelům knihovny za trpělivost a podporu a těšíme se snad brzy na viděnou za standardních podmínek provozu.  

 

Kontakt:

Mgr. Gabriela Winklerová

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.

budova 15,  Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Tel.: 573 032 505; 734 860 722

e-mail: winklerova@kfbz.cz

 

img-7008.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap