Ke Dni dětí město opět rozezní hudební lavičky Základní umělecké školy

1. 6. 2020

S originálním dárkem k letošnímu Dni dětí přišla Základní umělecká škola Uherské Hradiště. Ulice a náměstí města opět rozezvučí hudebními lavičkami s nahrávkami svých nadaných žáků, a potěší tak návštěvníky, kteří se budou moci v odpočinkových zónách zaposlouchat do své oblíbené hudby.

Projekt s názvem „Hudební lavičky“ vznikl za podpory města Uherské Hradiště a lavičky se poprvé rozezněly loni v září k 80. výročí založení školy. Nyní se děti i dospěláci mohou těšit na obměněný repertoár v podobě 10 nových nahrávek.

Hudba bude doprovázet obyvatele na lavičkách na pěti místech v centru Hradiště:

• Mariánské náměstí – před budovou Základní umělecké školy Uherské Hradiště
  • Mariánské náměstí – u barokní kašny
  • Masarykovo náměstí – kolem sloupu uprostřed náměstí, v blízkosti hotelu Slunce
  • Masarykovo náměstí – pod lipami (u Hradišťanky)
  • Palackého náměstí – v parčíku před hotelem Grand u kaple sv. Alžběty

Hudební lavička vypadá podobně jako ta obyčejná, poznáte ji podle kovového hranolu, který je po stisku tlačítka připraven zahrát kolemjdoucím vždy po dvou skladbách z koncertního repertoáru ZUŠky. Návštěvníci města si budou moci připomenout některá hudební čísla z koncertů Zuška do ouška, která znají z Youtube, nebo písničky z cédéčka, které cimbálové muziky ZUŠ vydaly vloni.

Z laviček budou znít pro obyvatele tyto skladby:

1)     Jan Vanda, baskřídlovka (vyučující Antonín Koníček) – A. Vizzutti: Martian Dance

2)     Šimon Janeček, housle (vyučující Josef Krystoň) – Oskar Rieding: Koncert G dur, 1. věta

3)     Sebastián Horký, trumpetové duo (vyučující Ivo Horký) – M. R. Procházka: Gaiment / M. R. Procházka: Sarabanda

4)     Kristýna Knotová, klavír (vyučující Jana Hanáčková) – F. Chopin: Nocturno F moll, op. 55 č. 1

5)     Jan Kunc, housle (vyučující Josef Krystoň) – J. S. Bach: Badinerie

6)     Jakub Kunc, kontrabas (vyučující Ondřej Popelka) – M. Gajdoš: Skladbička č. 5

7)     Nela Truclová, klavír (vyučující Jana Hanáčková) – J. Vřešťál: Sextová studie

8)     Karolína Knotová, klavír (vyučující Jana Hanáčková) – V. Novák: Písnička

9)     Cimbálová muzika Husličky (vyučující Pavel Štulír) – Vdávala sa koza

10)         Cimbálová muzika Pavla Štulíra (vyučující Pavel Štulír) – Písně ze Strání

Foto: archiv ZUŠ Uherské Hradiště