KDO SE MŮŽE OČKOVAT

K očkování se mohou registrovat osoby ve věku 12 a více let

U očkování osob ve věku 12 až 15 je nezbytná přítomnost zákonného zástupce (postačuje přítomnost pouze jednoho). U dané věkové skupiny je nezbytné, aby byl na očkovacím místě k dispozici pediatr nebo praktický lékař pro děti a dorost. Ve Zlínském kraji to bude možné na 6 očkovacích místech:

Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín
Uherskohradišťská nemocnice
Vsetínská nemocnice
Kroměřížská nemocnice
IVF Luhačovice (Zdravotní středisko)
Medical plus s.r.o., Uherské Hradiště (budova Residence Hradební - naproti OD Billa).

Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat.

Posilovací dávky:

Od 18. října se zkrátí doba, po jejímž uplynutí lze podstoupit očkování posilovací dávkou.
Posilovací dávka se podává jako třetí dávka po očkování dokončeném vakcínami Comirnaty, Spikevax a Vaxzevria a jako druhá dávka po aplikaci látky Janssen.
Využít této možnosti bude nově možné už 6 měsíců od dokončeného očkování.
Tento interval doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), podpořili ho i odborníci České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a klinická skupina Ministerstva zdravotnictví. 
Registrace je možná prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

Očkování samoplátců:

K očkování se mohou registrovat také osoby, které nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se tak mohou např. i cizinci dlouhodobě žijící v ČR. Ve Zlínském kraji očkování samoplátců probíhá v PSG aréně ve Zlíně. Více informací k registraci tady: https://registrace.mzcr.cz/samoplatci

Seznam zapojených očkovacích míst najdete na adrese registrace.mzcr.cz/samoplatci/ocm. Maximální cena jedné dávky nepřesáhne 810 korun. 
Cizojazyčné dotazníky před očkováním a informace pro očkované jsou ke stažení ZDE.

Očkování bez registrace

Zlín - Krajská nemocnice T. Bati
Zlín - IVF Czech republic s.r.o. (Klinika reprodukční medicíny)
Luhačovice - IVF Czech republic s.r.o. (Zdravotní středisko)
Uherské Hradiště - Medical Plus, s.r.o. (Residence Hradební)
Vsetínská nemocnice 
Valašské Meziříčí - Nemocnice Agel 
Vizovice, Masarykovo náměstí (pondělí až pátek od 8:00 do 11:00 hodin)

Informace k certifikátu po ukončeném očkování:

Po ukončeném očkování vám certifikát dorazí na e-mailovou adresu, kterou jste uvedl/a při registraci k očkování do centrálního rezervačního systému.

Další možností, jak certifikát získat, je požádat přímo očkovací místo. Po ukončení očkování vám mohou na tomto místě certifikát vytisknout.

Svůj certifikát si také můžete stáhnout na webovém odkazu  https://ocko.uzis.cz. Po zadání rodného čísla a čísla občanského průkazu vám dorazí ověřovací SMS kód. Díky němu se dostanete ke svému certifikátu. Po přihlášení na ocko.uzis.cz můžete změnit své kontaktní údaje (e-mailovou adresu a telefonní číslo). Všechny ostatní údaje se na certifikát propisují ze základního registru obyvatel a aktualizují se automaticky. Pokud například změníte svůj občanský průkaz, do portálu ocko.uzis.cz se budete přihlašovat už novým číslem tohoto průkazu.

Pokud se vám i přesto nedaří váš certifikát získat, kontaktujte místo, kde jste byl/a očkovaný/á. 

Od 1. června je možné stáhnout certifikát o prodělaném onemocnění, o výsledku negativního testu (jak antigenního, tak PCR testu) a certifikát o prodělaném očkování (jak po první dávce, tak po ukončeném očkování). Certifikáty už budou v jednotném vzhledu podle Evropské unie.

Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód.

Certifikát si vyzvednete na portálu https://ocko.uzis.cz/. Na portálu vyplníte své rodné číslo a číslo občanského průkazu. Přihlášení musíte ještě potvrdit SMS zprávou. Doporučujeme proto uvést a zkontrolovat své telefonní číslo, ať už u očkování či v žádance.
Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA.
Případně může certifikát vytisknout poskytovatel zdravotních služeb, který vakcinaci či test provedl (očkovací místo, praktický lékař, odběrové místo). Preferovaná forma certifikátu je digitální, proto doporučujeme volit první dvě metody získání certifikátu.

V týdnu od 7. června budou svůj certifikát o očkování, prodělaném onemocnění nebo negativním výsledku testu moct na portálu https://ocko.uzis.cz/ získat také cizinci a děti bez občanského průkazu. Po zadání data narození, e-mailu a telefonní čísla obdržíte ověřovací SMS zprávu. Po přístupu do portálu se zobrazí certifikát. Případně může certifikát vytisknout poskytovatel zdravotních služeb, který vakcinaci či test provedl (očkovací místo, praktický lékař, odběrové místo).

Až do 7. června budou certifikáty k očkování po 1. i 2. dávce také automaticky odesílané na vaši e-mailovou adresu. V týdnu od 7. června bude toto automatické odesílání ukončené. Následně už půjdou certifikáty vyzvednout pouze na https://ocko.uzis.cz/, kdy zároveň obdržíte e-mail s informací, kde lze certifikáty získat.

Pokud jste certifikát získali před 1. červnem, bude třeba vyzvednout jeho novou verzi. Lze tak učinit na adrese https://ocko.uzis.cz/. Na portálu vyplníte své rodné číslo a číslo občanského průkazu. Přihlášení musíte ještě potvrdit SMS zprávou.
Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA.

Pokud se vám nedaří váš certifikát získat, můžete se obrátit telefonicky na linku 1221 nebo písemně na covid-podpora@nakit.cz.

Nejčastější otázky a odpovědi k certifikátům: https://koronavirus.mzcr.cz/caste-otazky-a-odpovedi/

Validační aplikace Tečka a čTečka

Od 1. 7. 2021 budou státy Evropské unie a Srbsko přijímat Covid Pas (Digital Green Certificate, Digitální COVID certifikát, nebo také Certifikát či Digitální zelený certifikát) jako prokázání o absolvování očkování proti covid-19. Zároveň se také připravuje využití Covid Pasu v rámci ČR, např. pro vstup do provozoven služeb (prokázalo by se tak splnění pravidel O-T-N).

Principem jsou dvě aplikace – jedna obsahující QR kód (z certifikátu) a druhá, která kód přečte a ukáže, jestli jsou očkování či test na covid-19 provedeny v požadovaném intervalu – buď dle pravidel přeshraničního pohybu, nebo v rámci vstupu do prodejen, provozoven, na kulturní či sportovní akce apod. 

Obrázkový návod, jak aplikaci Tečka používat, najdete na: ockodoc.mzcr.cz

dokumenty ke stažení

.pdf Informace-k-ockovani-nezletilych-ve-veku-12-15-let 182,77 kB
.pdf leták očkování nezletilí_rev1 260,23 kB
.pdf Prevaccination checklist for covid-19 vaccination 177,2 kB
.pdf Information for vaccinated persons 59,92 kB
.pdf Očkování samoplátců 311,46 kB
.jpg samoplatci_cz 784,99 kB
.pdf Očkování chronických pacientů - dle skupin 1231,53 kB
.pdf Očkování - skupina 70 a více let 212,02 kB
.pdf Ostatní zaměstnanci sociální péče v přímém kontaktu s klienty 480,85 kB
aktualizováno: 19.10.2021

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap