Karolinka má výjezdové stanoviště záchranky

  19.3.2013
Karolinka má výjezdové stanoviště záchranky

ZLÍN – Nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje bylo dnes dopoledne slavnostně otevřeno v Karolince. Při slavnostním okamžiku nechyběl hejtman Stanislav Mišák, náměstek hejtmana Lubomír Nečas, krajská radní Taťána Nersesjan či zástupci města Karolinky a složek Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje.

„Jedná se o nový dvoupodlažní objekt s vytápěnými garážemi pro dvě sanitní vozidla a komfortním zázemím pro personál. Doposud bylo výjezdové stanoviště v Novém Hrozenkově, kde však prostory nevyhovovaly současným moderním standardům,“ upřesnil hejtman Mišák s tím, že provoz výjezdového stanoviště bude zajišťovat v nepřetržitém provozu dvoučlenná posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Záchranáři budou mít k dispozici jednu novou sanitku, pořízenou v loňském roce, a jedno záložní vozidlo,“ doplnil. Celkové náklady akce, jejímž investorem bylo město Karolinka, dosáhly okolo 7 milionů korun. Zlínský kraj poskytl dotaci 3,5 milionu. Výjezdové stanoviště se stavělo od října loňského roku do února 2013.

„Pro obyvatele a návštěvníky turisticky velmi atraktivní oblasti otevření výjezdového stanoviště v Karolince znamená zlepšení dostupnosti nejenom zdravotnické záchranné služby, ale i celého integrovaného záchranného systému v dané oblast,“ doplnil náměstek Nečas. V bezprostřední blízkosti nového výjezdového stanoviště v Karolince totiž sídlí také výjezdové stanoviště Hasičského záchranného sboru a Obvodní oddělní oddělení Policie ČR.

 

Zpracovali: Gabriela Sýkorová Dvorníková, Martin Vrána

19. 3. 2013

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela                                    
tisková mluvčí                                                 
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161                                     

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.