Karolinka má výjezdové stanoviště záchranky

19.3.2013
Karolinka má výjezdové stanoviště záchranky

ZLÍN – Nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje bylo dnes dopoledne slavnostně otevřeno v Karolince. Při slavnostním okamžiku nechyběl hejtman Stanislav Mišák, náměstek hejtmana Lubomír Nečas, krajská radní Taťána Nersesjan či zástupci města Karolinky a složek Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje.

„Jedná se o nový dvoupodlažní objekt s vytápěnými garážemi pro dvě sanitní vozidla a komfortním zázemím pro personál. Doposud bylo výjezdové stanoviště v Novém Hrozenkově, kde však prostory nevyhovovaly současným moderním standardům,“ upřesnil hejtman Mišák s tím, že provoz výjezdového stanoviště bude zajišťovat v nepřetržitém provozu dvoučlenná posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Záchranáři budou mít k dispozici jednu novou sanitku, pořízenou v loňském roce, a jedno záložní vozidlo,“ doplnil. Celkové náklady akce, jejímž investorem bylo město Karolinka, dosáhly okolo 7 milionů korun. Zlínský kraj poskytl dotaci 3,5 milionu. Výjezdové stanoviště se stavělo od října loňského roku do února 2013.

„Pro obyvatele a návštěvníky turisticky velmi atraktivní oblasti otevření výjezdového stanoviště v Karolince znamená zlepšení dostupnosti nejenom zdravotnické záchranné služby, ale i celého integrovaného záchranného systému v dané oblast,“ doplnil náměstek Nečas. V bezprostřední blízkosti nového výjezdového stanoviště v Karolince totiž sídlí také výjezdové stanoviště Hasičského záchranného sboru a Obvodní oddělní oddělení Policie ČR.

Zpracovali: Gabriela Sýkorová Dvorníková, Martin Vrána

19. 3. 2013

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje