Kapka naděje vybavila dětské oddělení zlínské nemocnice novými postýlkami pro kojence a batolata

27. 5. 2019

Šestnáct nových polohovacích postýlek pro kojence a batolata získalo Dětské oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dar od Nadačního fondu Kapka naděje přišla dnes přímo do zdravotnického zařízení osobně předat zakladatelka a prezidentka nadace Vendula Pizingerová. Nové vybavení v hodnotě 300 tisíc korun pomůže nahradit starší postýlky, z nichž některé už byly na hranici své životnosti, a výrazně tak zvýší komfort malých dětí během pobytu v nemocnici.

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme už proto, že patří mezi nadace, které se pravidelně snaží pomáhat ve všech regionech. Víme to nejen ze zkušenosti tady ve zlínské nemocnici, kterou nadační fond podporuje už neuvěřitelných sedmnáct let, ale s dovybavením dětských a novorozeneckých oddělení nám Kapka naděje pomohla v minulosti například i v uherskohradišťské a vsetínské nemocnici. Zlepšení péče o nejmenší pacienty je naším společným cílem,“ uvedla při slavnostním předání Lucie Štěpánková, členka představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Nadační fond Kapka naděje pořídil pro Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně celkem šestnáct dětských postýlek v celkové hodnotě 293.703 korun. „Velmi nás těší, že dnes můžeme osobně tento dar předat. Jsme rádi, že naše spolupráce se zlínskou nemocnicí probíhá už od roku 2003. Zdejší oddělení, která pečují o novorozence a také o dětské pacienty, získala za tu dobu s naší pomocí řadu potřebných přístrojů a vybavení v celkové hodnotě přes čtyři miliony korun. Zároveň věříme, že naše dlouhodobá spolupráce bude pokračovat stejně úspěšně i v dalších letech,“ podotkl Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Darované postýlky jsou vybaveny rovněž novými matracemi a mají polohovatelnou část pod hlavou, což uleví zejména dětským pacientům s dýchacími potížemi. Součástí konstrukce je také nášlapný pedál, který umožňuje jednoduché nastavení libovolné výšky postranic pro větší bezpečnost malých dětí. Postýlky jsou také designované ve světle modré, růžové a světle zelené barvě tak, aby příjemně oživily nemocniční prostředí. Prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová během své dnešní návštěvy už tradičně potěšila hospitalizované děti hračkami, knížkami a dalšími dárky, které jim osobně předala na nemocničních pokojích.

ZPRÁVU ZPRACOVAL A VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje

kntb-kapka-nadeje-03.jpg
kntb-kapka-nadeje-01.jpg
kntb-kapka-nadeje-02.jpg
kntb-kapka-nadeje-04.jpg
kntb-kapka-nadeje-05.jpg
kntb-kapka-nadeje-06.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap