Jubilejní Novoroční charitativní koncert přinesl rekordní částku

12.1.2015
Jubilejní Novoroční charitativní koncert přinesl rekordní částku

ZLÍN - Rekordních 431 tisíc korun bylo rozděleno mezi šest neziskových organizací na v pořadí již desátém ročníku Novoročního charitativního koncertu, který se uskutečnil v pátek 9. ledna 2015 v Kongresovém centru ve Zlíně. Pořadatelem koncertu byli již tradičně Zlínský kraj společně se Statutárním městem Zlín.

Mezi těmi, kteří si odnesli finanční podporu, byly organizace: ARGO, Společnost dobré vůle Zlín, Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s., Elim Vsetín, o.p.s., Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Centrum pro léčbu bolesti a paliativní medicínu s.r.o. Finanční podporu obdrželi i rodiče malého Jakuba Guryče, který trpí vzácnou chorobou. Příspěvek Jakubovi rodiče použijí na hippoterapii.

Koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením Stanislava Vavřínka se zúčastnil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, primátor Zlína Miroslav Adámek a řada čestných hostů a zástupců veřejného, společenského, kulturního a podnikatelského života. Jako host již tradičně vystoupil i sólista Václav Hudeček (housle) a také mladá sólistka, žákyně ZUŠ Hulín, Zlata Hložková (klavír).

Částku 361 500 korun darovalo třicet firem, které působí ve Zlínském kraji. Zbývajících 69 500 korun bylo vybráno do kasiček od účastníků koncertu přímo na místě.

12. 1. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161