Již potřetí byli oceněni ti, kdo ve Zlínském kraji příkladně pečují o válečné hroby

18.11.2010 14:38:00
ZLÍN - Slavnostní udělení pamětní plakety Ministerstva obrany České republiky těm, kdo se na území Zlínského kraje příkladně starají o válečné hroby, se dnes uskutečnilo v prostorách krajského úřadu.

Mezi oceněnými byli Ing. Petr Dvořáček, vedoucí Správy majetku města Kroměříže, Ing. Irena Brabcová, starostka města Napajedla, Marta Koppová, starostka obce Hostišové – společně s kameníkem Jiřím Karlíkem, který se podílel na opravě řady pomníků, dále starosta Huštěnovic Aleš Richtr, starosta Slavičína Ing. Jaroslav Končický, starosta Bořenovic Jakub Bednárek, starosta Rymic Ing. Martin Bartík, Ing. Ladislav Kašpar, ředitel Správy dopravní cesty Zlín - Správy železniční dopravní cesty, s.o., Pavlína Oravcová, správkyně Městského hřbitova Vsetín a Jan Horsák, ředitel Technických služeb města Vsetín a také občan z Ústí Evžen Štach a starosta obce Ing. Jakub Hladký. Akci zorganizoval krajský úřad ve spolupráci s Ministerstvem obrany České republiky již potřetí jako výraz úcty a ocenění těch, kteří se v uplynulém období výrazným způsobem podíleli na zachování piety padlých vojáků.
„Chtěl bych vyzdvihnout zásluhu všech, kdo dbají o válečné hroby, protože jako bývalý starosta vím, že starostové za toto úsilí nesbírají politické body, jsou to spíše starosti a peníze. Ale každopádně je to důležitá činnost, protože kultura společnosti se pozná i podle toho, jak vyjadřuje svou pietu mrtvým. A válečné hroby jsou také o kolektivní paměti, kterou bychom si měli připomínat už proto, aby se válečné tragédie neopakovaly,“ řekl náměstek hejtmana Jindřich Ondruš, který oceněným předal pamětní plakety.

18.11.2010 - (hm)
Mgr. Helena Mráčková
Tiskové oddělení Krajského úřadu Zlínského kraje

Zmíněné osoby

• Jindřich Ondruš

Tématická oblast

• ostatní
Foto k tiskové zprávě 1   foto: Petr Zákutný
Foto k tiskové zprávě 2  foto: Petr Zákutný
Foto k tiskové zprávě 3  foto: Petr Zákutný
Foto k tiskové zprávě 4  foto: Petr Zákutný
Foto k tiskové zprávě 5  foto: Petr Zákutný
Foto k tiskové zprávě 6  foto: Petr Zákutný

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.