Již jedenácté ocenění žáků za mimoškolní činnost proběhlo ve Vsetíně

  14.6.2012
Již jedenácté ocenění žáků za mimoškolní činnost proběhlo ve Vsetíně

VSETÍN – Slavnostní ocenění žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti nebo za mimořádný čin proběhlo dnes odpoledne v Mramorovém sále zámku ve Vsetíně. Ocenění žáci převzali z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a krajského radního pro oblast školství Josefa Slováka pamětní listy a ceny.

„Je dobré všímat si pozoruhodných aktivit žáků a studentů také proto, aby se vědělo, že v mladých lidech je velký potenciál nadání i schopností být příkladem pro své okolí. Samozřejmě se také sluší poděkovat všem, kdo v dětech a mládeži tento potenciál rozvíjejí – ať už to jsou rodiče, učitelé, vychovatelé nebo jiné dobré vzory,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.

Ocenění Zlínského kraje bylo konkrétně určeno žákům, kteří dosáhli v období od dubna 2011 do dubna 2012 mimořádných úspěchů v mimoškolní činnosti nebo vykonali mimořádný čin. Mimoškolní činnost byla hodnocena v těchto oblastech: humanitní, přírodovědné, technické, umělecké a sportovní.

„Letošní ročník oceňování žáků za jejich mimoškolní činnost je již jedenáctým v pořadí, což je jasným důkazem toho, že Zlínský kraj považuje za důležité oceňovat žáky za to, co dělají nad rámec svých běžných studijních povinností. Kromě samotného ocenění je smyslem této akce i zviditelnění zajímavých mladých osobností a talentů v jednotlivých oborech. Velmi mě těší skutečnost, že v letošním ročníku jsme byli svědky širokého spektra oceněných – od talentovaných gymnazistů až po šikovné mladé řemeslníky,“ uvedl radní Josef Slovák.

Na základě výzvy k předkládání návrhů bylo Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje doručeno celkem 49 návrhů, které jeho pracovníci posoudili a následně vybrali 29 žáků k převzetí ocenění.

Program oceňování svým vystoupením zpestřili žáci Základní umělecké školy Vsetín. Raut zajistila Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín.

 Seznam oceněných (v abecedním pořadí)

 

Jméno žáka

Navrhovatel

Oblast

Obor

1.

Josef Bednařík

Obec Hošťálková

Sportovní

Základní škola

2.

Alžběta Brázdilová

Střední průmyslová škola polytechnická - COP Zlín

Technická

Knihař

3.

Lukáš Červenka

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

Technická

Truhlář

4.

Aneta Drdová

Základní škola Slušovice

Sportovní

Základní škola

5.

Vladislav Dufek

Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín

Technická

Mechanik seřizovač

6.

Jan Gášek

Základní škola a Mateřská škola Karolinka, Město Karolinka

Sportovní

Základní škola

7.

Adam Gladiš

Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm

Technická

Zámečník

8.

Richard Hála

Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště

Sportovní

Zdravotnický asistent

9.

Jan Havlík

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž

Technická

Pekař

10.

Lukáš Hladký

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

Technická

Truhlář

11.

Marie Hrančíková

Střední průmyslová škola polytechnická - COP Zlín

Technická

Knihař

12.

Jiří Janošek

Město Kelč

Sportovní

Základní škola

13.

Petr Kolařík

Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov

Humanitní

Všeobecné gymnázium

14.

Petr Kolařík

Gymnázium Uherské Hradiště

Humanitní

Všeobecné gymnázium

15.

Markéta Kučerová

Střední průmyslová škola polytechnická - COP Zlín

Technická

Knihař

16.

Aneta Malčíková

Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín

Technická

Podnikání

17.

Václav Mužikovský

Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín

Technická

Cukrář

18.

Pavlína Ondrášková

Střední škola gastronomie a obchodu Zlín

Technická

Stravovací a
ubytovací služby

19.

Michal Opler

Masarykovo gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Vsetín

Přírodovědná

Všeobecné gymnázium

20.

Kateřina Pjajčíková

Základní škola Ostrožská Nová Ves

Sportovní

Základní škola

21.

Filip Rušar

Střední průmyslová škola strojnická Vsetín

Technická

Strojírenství

22.

Petr Řezníček

Střední odborná škola Otrokovice

Technická

Instalatér

23.

Diana Strkačová

Střední škola oděvní a služeb Vizovice

Umělecká

Kosmetické služby

24.

Michal Trávník

Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

Sportovní

Obchodní akademie

25.

Tereza Tvarůžková

Základní škola Valašské Meziříčí,
Vyhlídka 380

Sportovní

Základní škola

26.

Eva Urbášková

Základní škola Emila Zátopka Zlín, Štefánikova 2701

Mimořádný čin

Základní škola

27.

Gabriela Vašátová

Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť

Humanitní

Všeobecné gymnázium

28.

Diana Vinklárková

Střední škola gastronomie a obchodu Zlín

Technická

Stravovací a
ubytovací služby

29.

Tomáš Zezulák

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž

Technická

Hotelnictví

 

Zpracoval: Jan Vandík

14. 6. 2012

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela           
tisková mluvčí                                               
Krajský úřad Zlínského kraje                           
577 043 190, 731 555 161                                

Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 1 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 9 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 10 (foto: Petr Zákutný)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap