Již druhý koncert projektu Musica cordis/hudbou k srdci zazněl na Hostýně

  2.7.2019
Již druhý koncert projektu Musica cordis/hudbou k srdci zazněl na Hostýně

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mezinárodní projekt o poselství spojení hodnot křesťanského odkazu, kultury, lidské důstojnosti a sounáležitosti pokračuje. V pořadí druhý koncert z cyklu Musica cordis/hudbou k srdci se uskutečnil v sobotu 29. června na Sv. Hostýně. Další koncert se odehraje na Velehradě v sobotu 6. července.

 

Tímto koncertem měli posluchači opět možnost společně prožít mimořádné umělecké setkání, které stejně jako všechna ostatní spojují hudbou a slovem významné poutní místa s cyrilometodějskou tradicí. Skalné sanktuárium hory Butkov, Svatý Hostýn, Velehrad a Nitra patří mezi ta duchovní místa, která nám přibližují lidský a duchovní rozměr poselství našich věrozvěstů a patronů Evropy, svatých Konstantina a Metoděje. Úvodem pozdravil přítomné Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, který vyzvedl přínos Cyrila a Metoděje pro slovanské národy a poděkoval všem, kteří jejich odkaz nesou dál.

Mezinárodní projekt Musica cordis/hudbou k srdci si vzala za cíl prostřednictvím hudby a zpěvu položeném na odkazu svatých Cyrila a Metoděje propojit významná poutní místa na obou stranách československé hranice – Velehrad, Svatý Hostýn, Nitru a Skalní sanktuárium Božího milosrdenství na hoře Butkov nad obcí Ladce, hudbou otevřít diskusi o problémech současnosti, které nekomunikují s vnitřním obrazem poselství sv. Cyrila a Metoděje, nabídnout konkrétní směr ochrany zóny křesťanských hodnot v našem středoevropském regionu.

Tento mezinárodní projekt je realizován díky těmto subjektům: Považská cementárna a.s. Ladce ve spolupráci se Zlínským, Žilinským a Nitranským krajem, Evropskou kulturní stezkou sv. Cyrila a Metoděje, s Evropským Fórem Vinné Kultury, s městem Nitra, obcí Velehrad, s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, s Krajskou organizací cestovního ruchu Trenčín region, s Arcidiecézí olomouckou, Diecézemi žilinskou a nitrianskou, s farnostmi zúčastněných lokalit, s obcemi, městy a regionálními spolky.

Cyklus koncertů projektu MUSICA CORDIS / HUDBOU K SRDCI pokračuje následujícími koncerty: 
Velehrad, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje – sobota 6. července 2019, 15.00-16.30 
Nitra – hrad Bazilika sv. Emeráma – sobota 14. září 2019, 18.00-19.30

 

Zpracovala: Ing. Alena Pospíšilová

2. 7. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

musica-cordis-plakaty-7-velehrad.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.