JDEME DO FINÁLE - Závěrečné zkoušky na SOU Uherský Brod

17. 6. 2021

„Závěrečná zkouška není hledáním toho, co žák neumí! Naopak musí vyzdvihnout, co všechno je žák schopen dokázat!“

 

Měsíc červen patří na středních školách již tradičně závěrečným zkouškám. Na našem učilišti jsou již v plném proudu. Sice s rouškami a dezinfekcí, ale s o to větším zápalem. Konečně je ve škole zase živo! Žáci končících ročníků všech učebních oborů míří do finále…

Letošní studenti to mají oproti svým starším kolegům o to těžší, že se už téměř rok s menšími přestávkami vzdělávají dálkově. Virus je připravil o mnoho, ale především o hodiny praxe, kvůli čemuž se nemohli plnohodnotně připravovat na profesní dráhu ve svém oboru. 

Za normálních okolností se učňovské zkoušky skládají ze tří částí – písemné, praktické a ústní. Letos nám ale ministerstvo udělalo „úlevu“ v tom, že písemná zkouška odpadá. Z této změny mají žáci obzvlášť radost, neboť písemná a ústní část nepatří zrovna mezi ty oblíbené, a to z toho důvodu, že prověřuje především teoretické znalosti. Jinak je tomu u zkoušky praktické. Tu učni přímo milují, protože jim umožňuje plně využít dovednosti získané během tříletého studia. U některých oborů přijde vhod i fantazie a kreativita, u jiných zase přesnost a preciznost.

Závěrečné zkoušky jsou důležitým milníkem každého žáka, protože jedině na jejich základě obdrží úspěšný absolvent výuční list. Máme většinu žáků - dobrých řemeslníků se šikovnýma rukama, proto věřím, že v tomto „divném“ roce budeme mít jen samé úspěšné absolventy.

Všichni jsme hrdi na naše končící žáky, na jejich příjemný a usměvavý výraz ve tváři i v den závěrečných zkoušek. Nechť se Vám v životě daří k Vaší plné spokojenosti a radosti. Jsme rádi, že jsme mohli být aspoň na chvíli při tom….

Eva Jurásková
Střední odborné učiliště Uherský Brod

automech.jpg
automech1.jpg
instalater.jpg
malir.jpg
malir1.jpg
opr-pr-.jpg
ozs.jpg
pekar.jpg
potr-pr-.jpg
tesar.jpg
tesar1.jpg
zahradnik.jpg
zahradnik1.jpg
zednik.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap