JAROSLAV KOŽELUHA - POUTNÍK MORAVSKOU KRAJINOU

hájenka hradu Malenovice
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace

kurátorky: Jana Koštuříková, Alena Prudká

Výstava připomínající významnou osobnost zlínského regionu a přibližující Koželuhův přínos v oblasti folklóru a terénní dokumentace venkovských staveb.

Výstava k loňskému 95. výročí narození se pokusí návštěvníkům přiblížit tuto osobnost z pohledu její profesní i zájmové činnosti. Na výstavě bude připomenuta vedle  jeho volnočasových aktivit, v nichž vynikal jako znalec lidové kultury Moravského Slovácka či jako skvělý souborový tanečník a zpěvák, také jeho úspěšná profesní kariéra v oblasti stavitelství (vyznamenání, ocenění, patenty a osobní předměty denní potřeby).

Chybět nebude ani mimořádně hodnotný soubor kresebné dokumentace tradičních obytných a hospodářských staveb z našeho regionu. Jsou to doklady života i „umírání“ starých roubených komor, sušíren, seníků, které autor dokumentoval především v 70. a 80. letech minulého století.

VERNISÁŽ VÝSTAVY SE USKUTEČNÍ 7. KVĚTNA 2022 VE 14 HODIN ZA ÚČASTI FOLKLORNÍHO SOUBORU VONIČKA CIMBÁLOVÉ MUZIKY PALÉSKA

• pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00