Inovační vouchery ve Zlínském kraji táhnou

13.1.2014

ZLÍN – Bylo vyhlášeno Řízení k předkládání žádostí o inovační vouchery, v rámci kterého mohou podnikatelé ve Zlínském kraji již potřetí získat inovační voucher v hodnotě 60 až 149 tisíc Kč. „Možnost odevzdání žádostí o inovační voucher bude otevřena v období od 20. 1. do 31. 1. 2014. V letošním roce může opět Zlínský kraj schválit minimálně 44 inovačních voucherů v celkové hodnotě 6,67 mil. korun,“ upřesnil Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

Cílem inovačních voucherů poskytovaných v rámci projektu „Inovační vouchery ve Zlínském kraji – III. etapa“ je podpora konkurenceschopnosti podniku. Vouchery umožňují podnikatelům pracovat s prvotřídními výzkumnými a vývojovými centry při vysokých školách na zakázkách v malém objemu financí a přinést tak zkušenosti a kontakty pro případnou budoucí širší spolupráci, zároveň přinášejí inovativní a kreativní myšlenky. Na druhé straně motivují výzkumně vývojové instituce k širší spolupráci s firmami.

V rámci projektu je možné získat specifické služby. Jedná se například o přístup k výzkumnému zařízení a testování vlastností konkrétního produktu či výrobního zařízení, o analýzu vhodnosti použití materiálů či komponentů na konkrétní produkt, o návrh a vytvoření prototypu či funkčního vzorku produktu, o analýzu trhu či marketingovou strategii ve vazbě na inovaci konkrétního produktu.

Přesné podmínky získání inovačního voucheru a další potřebné informace se žadatelé dozvědí na internetových stránkách projektu www.objevtesmer.cz, na nichž se dostanou také k online systému pro zpracování a odevzdání žádostí o inovační voucher v elektronické podobě. Na těchto stránkách jsou rovněž umístěny i prezentace jednotlivých vysokých škol, které nabídly a konzultovaly konkrétní možnosti spolupráce na semináři ve Zlíně dne 8. 1. 2013.

O projektu:

Inovační vouchery jsou financovány z Regionálního operačního programu Střední Morava a rozpočtu Zlínského kraje. Na administraci inovačních voucherů spolupracuje Zlínský kraj s Úřadem regionální rady Regionálního operačního programu Střední Morava.

Mezi podnikateli ve Zlínském kraji o ně byl v předchozích letech zaznamenán výrazný zájem. Celkem ve Zlínském kraji zažádalo o inovační voucher 149 firem. Bylo schváleno poskytnutí voucheru 78 firmám v objemu cca 10,6 milionu korun. Vybrané podpořené případy spolupráce s využitím inovačních voucherů lze nalézt na webu www.objevtesmer.cz v sekci „Případové studie“.

Na inovačních voucherech spolupracují:

• Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  • Vysoké učení technické v Brně