I letos se začínající včelaři dočkají podpory kraje

14.1.2014

ZLÍNSKÝ KRAJ – Půl milionu korun rozdělí v letošním roce Zlínský kraj mezi začínající včelaře. Pokračuje tak v jejich podpoře, která trvá již od roku 2006. O dotaci si budou moci zažádat začínající včelaři působící a trvale bydlící na území Zlínského kraje. Finanční podpora je určena na nákup základního a doporučeného vybavení a může dosáhnout výše až 10 tisíc korun.

Podpora je konkrétně směřována na nákup zdravého včelstva a moderních nástavkových úlů, které umožňují snadnější ošetřování včelstev a eliminaci možných příčin moru včelího plodu i dalších parazitárních onemocnění.

Zlínský kraj během posledních osmi let mezi začínající včelaře rozdělil již více než 5 milionů korun. Podpora začínajících včelařů přináší příznivé výsledky projevující se v zahájení činnosti nových mladších včelařů a nárůstem včelstev, resp. v některých oblastech alespoň zpomalením jejich klesajícího počtu. Přínosy chovu včel pro zvyšování plodnosti četných plodin i divoce rostoucích rostlin jsou dostatečně známy a pominout nelze ani produkci zdravých místních přírodních produktů.

Zveřejnění informací pro žadatele na webu Zlínského kraje se předpokládá na konci měsíce ledna, žádosti pak bude možno podávat do konce letošního února.

Zpracoval: Jan Vandík

14. 1. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.