Hygienická stanice vydala doporučení k regulaci návštěv v sociálních zařízeních

  25.10.2021
Hygienická stanice vydala doporučení k regulaci návštěv v sociálních zařízeních

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci, kdy ve Zlínském kraji došlo v posledních dnech k výraznému nárůstu pozitivních případů onemocněním COVID-19, vydává Krajská hygienická stanice Zlínského kraje pro vybraná zařízení sociálních služeb doporučení k dočasné regulaci návštěv.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice dnes vydala doporučení k regulaci návštěv pro sociální zařízení ve Zlínském kraji. Dohodli se na tom statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, Krajská hygienická stanice Zlínského kraje a poskytovatelé sociálních služeb.

„Cílem je předejít kritickému stavu v sociálních službách a chránit naše klienty a pracovníky. S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci musíme být maximálně obezřetní. Na druhou stranu jsme si dobře vědomi, že úplný zákaz návštěv a omezení kontaktu s vnějším světem je pro klienty zničující, proto budou opatření zaváděna v závislosti na proočkovanosti a místních podmínkách,“ uvedla Hana Ančincová.

Všem zařízením sociálních služeb v pobytové formě a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě se doporučuje regulace návštěv v závislosti na proočkovanosti a místních podmínkách od zítřejšího dne, tedy od úterý 26. října. Výjimka se bude týkat pouze nezletilých uživatelů sociálních služeb, uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností a uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Vyhlášení regulace návštěv a jeho následné odvolání je plně v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení po zvážení místní situace.

Ve všech sociálních zařízeních také platí přísná hygienická opatření. Návštěvy se musí prokázat bezinfekčností, tedy PCR nebo antigenním testem nebo platným certifikátem o očkování. Po vstupu do zařízení se musí zapsat do knihy návštěv. „Pokud to dispozičně zařízení umožňuje, tak doporučujeme využít pro návštěvy samostatnou místnost a pracovat s rezervacemi tak, aby nedocházelo ke kumulaci osob,“ upřesnila statutární náměstkyně a dodala: „Prosíme rodiny klientů, aby nutnost návštěvy jednotlivých zařízení pečlivě zvážily a dodržovaly veškerá opatření.“

25. 10. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap